اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / همزمان با روز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) پانزدهمین جشن گلریزان تبریزدر تالار معلم برگزار شد

همزمان با روز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) پانزدهمین جشن گلریزان تبریزدر تالار معلم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی همایش جشن گلریزان با حضور حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان، جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور، مظفری رییس کل دادگستری استان، خلیل الهی دادستان تبریز، دکتر جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور، دکتر نجفی  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ،شهین باهر شهردارکلانشهر تبریز ،روسا و مدیران سازمانها و ادارات و خیرین در تالار معلم مرکز استان برگزار شد.

در آیین جشن  گلریزان حجت‌الاسلام مظفری با اعلام اینکه بیش از ۵۸۳ نفر از محکومان مالی جرایم غیر عمد با بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی، چشم انتظار کمک خیران هستنداظهار کرد: سال گذشته جشن گلریزان با حضور خیران استان برگزار و در مجموع، حدود چهار میلیارد تومان کمک اعم از نقدی و تعهد جمع آوری شد که بخشی از تعهدات اجرایی شده‌اند، در سال گذشته، ۳۶۸ نفر به کمک خیران با بدهی حدود ۳۳ میلیارد تومان آزاد شدند که ۱۳ نفر از آنان، خانم و ۳۵۵ نفر آقا بودند

وی اضافه کرد: پنج میلیارد و ۳۵۹ میلیون تومان از این میزان بدهی، با گذشت شکات، ۱۷ و نیم میلیارد از طریق اعسار و تقسیط از طریق دادگاه، ۴۰۰ میلیون از راه آورده مددجویان، شش میلیارد تومان و ۲۵۰ میلیون تومان از طریق تسهیلات و سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون کمک ستاد دیه پرداخت شد.

وی گفت: به منظور آزادسازی محکومان جرایم غیرعمد مانند تصادفات و حوادث کارگاهی، تسهیلات، کمک‌های نقدی و غیر نقدی در قالب کمک‌های بلاعوض در نظر گرفته شده است تا محکومانی که به دلیل مشکلات روز مره‌ی اقتصادی از عهده پرداخت بدهی برنیامده‌اند، آزاد شوند.

در ادامه سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور با اشاره به این‌که سال گذشته ۱۰ هزار و ۶۹۷ نفر زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند، اظهار کرد: بالغ بر ۹۷۲ میلیارد تومان بدهی این افراد بوده است.

وی ادامه داد: ازمبلغ ۹۷۲ میلیارد تومان بدهی، حدود ۳۹۶ میلیارد تومان مورد گذشت شاکیان قرار گرفته است و مابقی نیز توسط خیرین تامین شد.

وی افزود: این جشن همزمان در ۳۷۷ نقطه کشور در حال برگزاری است، برای بنده نیز افتخار بزرگی است که این جشن با حضور دکتر جبارزاده «معاون سیاسی وزیر کشور» و دکتر نجفی « معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت» در تبریز شکل گرفته است.

جولایی درخصوص کمک مقام معظم رهبری در راستای آزادی مددجویان جرایم غیر عمد، عنوان کرد: همانند سال‌های گذشته رهبر معظم امسال هم جزو نفرات اول در روشن کردن چراغ همیاری و کمک بودند و مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان را به ستاد دیه کمک کردند؛ از سویی نیز رییس جمهور ۵۰ میلیون تومان و ریاست قوه قضائیه و مقننه نیز مقادیری را جهت آزاد سازی جرایم غیر عمد کمک کردند.

وی با اشاره به این‌که بیشترین زندانیان جرایم غیر عمد را بدهکاران مهریه تشکیل می دهند، اضافه کرد: بیشتر جوانان به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان به سر می‌برند که باید خانواده‌ها مبالغ کمتری را برای مهریه در نظر بگیرند؛ از سویی باید اصلاح قانون مهریه نیز در اولویت قرار گیرد تا دیگر بدهکار مهریه در زندان‌ها نداشته باشیم.

رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به ضرورت اصلاح قانون بدهکاری و چک، گفت: همچنین بیشترین زندانیان جرائم غیر عمد افرادی هستند که بدون پشتوانه مالی چک‌هایی را ارائه کردند؛ امیدوارم با اصلاح این قانون دیگر شاهد زندانی بدهکار چک در سطح کشور نباشیم.

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان در حاشیه  جشن گلریزان گفت : برگزاری جشن گلریزان یکی از سنت‌های خوب ایرانیان در ماه مبارک رمضان است  که برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمدانجام می دهند و کمک به همنوعان و نجات گرفتاران و دستگیری افتادگان از صفات پسندیده مردم این مرز و بوم بوده و ان‌شاءاللّه ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه افزود :زندانیان جرایم غیر عمد درواقع انسان‌های بی‌گناهی هستند که بدون انگیزه مجرمانه و با هدف جبران آسیبهای وارده ناخواسته در حبس بسر میبرند و قطعا کمک به این افراد اجر و پاداش عظیمی را در دنیا و آخرت برای مردم  و خیران در پی خواهد داشت

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*