اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / برگزاری نشست مشترک مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان به همراه روسا ومسئولین شهرستانهای تابعه

برگزاری نشست مشترک مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان به همراه روسا ومسئولین شهرستانهای تابعه

نشست مشترک حسن محمدیاری مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با یعقوب نماینده مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بهمراه  روسا ومسئولین  شهرستانهای تابعه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان آذربایجان شرقی ؛ در این نشست هم اندیشی که به میزبانی اداره کل زندانهای استان  برگزار شد، حسن محمدیاری در ابتدای سخنان  خود اشاره ای به شعار امسال مقام معظم رهبری کرد وافزود: نام‌گذاری سال ۹۸ به نام سال «رونق تولید» نشان از دورنگری مقام معظم رهبری دارد؛ چراکه رونق تولید سبب بهبود اشتغال و کسب‌وکار،خواهد شد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه ایجاد کلاسهای مختلف فنی وحرفه ای در زندانها را موجب  توانمند سازی مددجویان جهت تسهیل در کاریابی و اشتغال آنان و نوعی تلاش درجهت کمک به اقتصاد ایشان و در نتیجه تحققق شعار سال عنوان کرد .

محمد یاری،  در ادامه  ضمن ارائه گزارشی از آموزشهای ارائه شده به زندانیان در سال ۹۷ گفت: از مجموع ۲ هزار و ۸۱۵ نفر ثبت نام کننده، ۲ هزار و ۱۱۵ نفر در آزمون پایان دوره سازمان آموزش فنی و حرفه ای شرکت کرده اند و در مجموع ۳۸۵ هزار و ۱۷۰ نفر- ساعت آموزش های فنی و حرفه ای در مراکز زندانهای استان به زندانیان، ارائه شده است.

ایشان  با تصریح بر ضرورت و تاثیر حرفه آموزی و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی بیان داشت: این آموزش ها با پر کردن اوقات فراغت زندانیان و ایجاد انگیزه، میزان امید به زندگی در آنها را افزایش می دهد و بسیاری ازعوامل آسیب زا را بی اثر خواهد کرد .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه ایجاد فضای فیزیکی مناسب جهت برگزاری کلاسهای فنی وحرفه ای را از جمله عوامل مهم در اشتیاق مددجویان به حرفه آموزی عنوان کرد وافزود :از جمله برنامه های مهم در سال جاری ایجاد بستر مناسب از نظر فضاهای فیزیکی برای مددجویان علاقه مند به مهارت آموزی خواهد بود.که برای این منظور مقدمات اولیه آن در زندان تبریز شروع شده است

محمد یاری، مدیرکل زندانهای استان آذربایجان شرقی ضمن خواستار ایجاد مرکز ثابت فنی وحرفه ای در زندان مرکزی تبریز خاطر نشان کرد: عدم وجود شغل مناسب پس از آزادی، می تواند زمینه ساز جرم و بزهکاری در جامعه شود لذا  توسعه کارآفرینی وآموزش مهارتهای شغلی برای زندانیان ، به منظور عدم بازگشت آنها به زندان باید به عنوان مهمترین مسئله  مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح نمود: خوشبختانه در تمامی مراکز شهرستانهای استان دوره های آموزش فنی و مهارتی برگزار شده و اداره کل زندانهای استان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی توانسته است تمامی تعهدات آموزشی را در سال ۹۷ به انجام برساند.

در ادامه نشست نماینده مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان ضمن اشاره به این موضوع که مدیران مراکز زندانها در واقع رهبران اصلاح و تربیت و بازتوانی قشری از جامعه که ناگزیر از طی عمری درفضای زندان هستند، اظهار داشت: سازمان زندان ها از جمله سازمان هایی است که دارای مخاطبینی خاص است، ولی آنچه که اهمیت دارد این است که بحث پژوهش و آموزش در سازمان زندان ها نهادینه شده است و این خیلی مهم است .

یعقوب نماینده اضافه کرد: خوشبختانه در کشور ما، نگرش به زندانیان در مراکز زندانها بر اساس آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی است که منجر به نگرشی تلطیف شده نسبت به آنان شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه این افراد در بازگشت به جامعه به شدت دچارمحدودیت شده و در بازگشت از زندان در اکثر مواقع نمی توانند به شغل قبلی خود برگردند و این مسئله اثرات روحی و روانی بر جای می گذارد.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای آذربایجان شرقی تصریح نمود: اگر برنامه ای برای پس از بازگشت زندانیان نداشته باشیم این افراد دچارافسردگی شدید خواهند شد.

وی آموزش را عنصری تاثیرگذار در رفتار افراد برشمرد و در ادامه اظهار داشت: آموزش هرطیف متفاوت است ولی روش تدریس و سبک آموزش بر زندانیان باید کاملا متفاوت باشد و در خصوص نحوه و سبک آموزش زندانیان جای بسی تحقیق و پژوهش است و باید مورد توجه جدی و خاص قرار گیرد.

نماینده تاکید نمود: باید به زندانیان در کسب مهارتهای اجتماعی، ارتباطی و نرم، آموزش های لازم را ارائه نماییم.

وی افزود: با همکاری و مشارکت دو مجموعه و از طریق خیرین ،سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرمانداری ها  و نمایندگان مجلس در تلاش هستیم این امکان را فراهم نماییم تا حداقل یک یا چند زندان را به تجهیزات مورد نیاز آموزشی استاندارد مجهز کنیم .

شایان ذکر است در این نشست روسای زندانها وروسای مراکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستانهای استان  ،مشکلات و موانع موجود را مورد بررسی قرار داده ودر راستای رفع آنها تصمیماتی اتخاذ گردید.

در پایان این نشست محمدیاری مدیر کل زندانهای استان  از یعقوب نماینده مدیرکل آموش فنی و حرفه ای  استان و تمامی روسای مراکزآموزش فنی وحرفه ای  شهرستانهای استان وهمچنین روسای زندانها و کارشناسان مربوط با اهداء لوحی تقدیر نمود.

نشست مشترک مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با روسا ومسئولین شهرستانهای تابعه ، برگزار شد.

نشست مشترک مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با روسا ومسئولین شهرستانهای تابعه ، برگزار شد.

نشست مشترک مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با روسا ومسئولین شهرستانهای تابعه ، برگزار شد.

نشست مشترک مدیر کل زندان ها ی آذربایجان شرقی با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با روسا ومسئولین شهرستانهای تابعه ، برگزار شد.

تجلیل محمدیاری مدیر کل زندانهای استان از یعقوب نماینده مدیر کل آموزش و فنی وحرفه ای استان.

تجلیل محمدیاری مدیر کل زندانهای استان از روسا ومسئولین آموزش وفنی وحرفه ای و روسا ومسئولین زندانهای  استان

تجلیل محمدیاری مدیر کل زندانهای استان از روسا ومسئولین آموزش وفنی وحرفه ای و روسا ومسئولین زندانهای  استان

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image