اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / مراسم اعلان عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش در زندان تبریز

مراسم اعلان عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش در زندان تبریز

مراسم عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش در زندان تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان در آستانه ماه محرم با حضور مداحان و سخنرانان مشهور و جمعی از عزاداران مددجو مراسم اعلان عزای ابا عبدالله الحسین  (ع) در محل حسینیه زندان تشکیل یافت.

آقایی مدیر زندان مرکزی تبریز : ماه محرم را ، فرصت انس با اهلبیت و معرفت به مقام شامخ امامت و ولایت وفرهنگ ایثار و شهادت  دانست و افزود: برنامه های معنوی متنوعی را در قالب هیات محبان اهلبیت علیهم السلام و امور مذهبی درطول ماه های محرم و صفر بویژه دردهه اول محرم برنامه ریزی و اجرا خواهد شد  که در ارتقای روحیه  معنوی و تقید دینی مددجویان بسیار موثر بوده و همواره مورد استقبال آنان قرار می گیرد.

ایشان با اشاره به دعوت از مداحان و سخنرانان مشهور گفت:علاوه از سخنرانان و مداحان مدعو از ظرفیت و استعداد خود مددجویان نیز جهت مشارکت حداکثری آنان در برنامه ها استفاده خواهد شد .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین برگی از وعاظ و سخنرانان مشهور کشوری به تبیین موضوع امید و خوف در فرهنگ عاشورا پرداخته و از مددجویان خواست با خلوص نیت و امید به رحمت واسعه الهی ،ایام عزای سالار شهیدان را به فرصت توبه و اتابه و آشتی با حضرت حق بدل سازند و حداکثر بهره را از فضای معنوی محرم و قیام  رستاخیز گونه سرخ حسینی ببرند

پس از پایان مراسم سخنرانی مددجویان عزادار، با نوای گرم مداحان بویژه مداح مشهور به سوگواری و سینه زنی پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*