اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیر کل زندانهای استان : یکی از دلایل مهم اهمال در به جا آوردن نماز عدم شناخت فلسفه نماز است

مدیر کل زندانهای استان : یکی از دلایل مهم اهمال در به جا آوردن نماز عدم شناخت فلسفه نماز است

جلسه شورای اقامه نماز با حضور اعضاء در سالن ویدئو کنفرانس اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها جلسه شورای اقامه نماز با حضور جمشیدی مدیر کل واعضاء این شورا تشکیل گردید.

در ابتدای این جلسه مدیر کل زندانهای استان ، کسب دستگاه برتر وشایسته تقدیر اداره کل زندانها در ارزیابی ستاد اقامه نماز استان راتبریک ، وازهمکاران  به خاطر کسب این رتبه ، تقدیر وتشکرنمود .

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ،نمازرا بااهمیت‌ترین اعمال دینی عنوان کرد وافزود: مهمترین راهی که خداوند برای بندگان خود قرار داده تا با او ارتباط مستمر داشته باشند نماز است ، اگربخواهیم این اعمال دینی  را در بین مددجویان گسترس دهیم باید بر زیرساخت های فکری آنها نفوذ یافته ودر اصلاح آنها بکوشیم.

ایشان در ادامه برشناخت فلسفه نماز تاکید کرد وافزود:یکی از دلایل مهم اهمال در به جا آوردن نماز ،عدم شناخت فلسفه نماز است ،انسان اگر به فلسفه نماز آشنایی کامل داشته باشد مطمئناً از آن دور نخواهد شد ، نمازوارتباط با معبود یکی از موضوعاتی مهمی هست که باید با آگاهی وشناخت لازم به مددجویان ارائه شود تا زمینه ی فکری آنها را به نماز خواندن سوق داد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه برایجاد فضای معنوی در زندانها تاکید کردوافزود: یکی از راههای که می تواند حس درونی معنوی را در زندانیان  پدید آورد وآنها را جذب نماز کند محیا کردن فضاهای معنویست، که با ایجاد این فضاها  ، بتدریج حس درونی معنوی در آنها بیدار شده  وجذب نماز خواهند شد.

جمشیدی در ادامه توجه به معنویت وایجاد محیط معنوی برای سربازان وظیفه را از دیگر کار فرهنگی در زندانها برشمرد وافزود :بخش اعظمی از نیروهای ما را سربازان تشکیل می دهند اینها از اقشار  جوان جامعه هستند و نباید از آنها غافل شد.

در ادامه رئیس اداره فرهنگی ودبیر شورای اقامه نماز به ارائه عملکرد ومصوبات جلسه قبل پرداخت.

       

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image