اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار کوتاه / مدیر کل زندانهای استان در جلسه شورای اداری : وجود بازداشتگاه های موقت تا زمان رفع اتهام فرد یکی از نیازهای ضروری در راستای رعایت حقوق شهروندی است

مدیر کل زندانهای استان در جلسه شورای اداری : وجود بازداشتگاه های موقت تا زمان رفع اتهام فرد یکی از نیازهای ضروری در راستای رعایت حقوق شهروندی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی زندانهای آذربایجان شرقی  با حضور حسن محمدیاری مدیرکل زندانهای استان ومسؤلین ستادی و رؤسای زندانهای استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

حسن محمدیاری مدیرکل زندانهای استان در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم ،اشاره ای به اقدامات انجام گرفته در مدیریت قبلی کرده وافزود :جا دارد از اقدامات ارزنده ای که در مدیریت قبلی وبا همت همکاران در سطح زندانهای استان انجام گرفته تقدیر وتشکر کنم.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه به بازدیدهای که اخیراً از تمامی  زندانهای استان داشتند اشاره ای کرد وافزود :نکات قابل تامل در این بازدید ها موضوع فرسوده بودن زندانها وبه تبع آن نبود فضای فیزیکی مناسب در زندانهای استان است که باید روسای زندانهای استان با تعامل و همکاری با مسئولین شهرستانی خصوصا فرمانداری ها در راستای جذب اعتبارات مورد نیاز در راستای بهسازی و ساخت فضا های جدید در داخل زندانها اقدام کنند.

محمدیاری  اظهار داشت :زندان های استان نیاز به کار جهادی داردکه با همراهی، تلاش و کوشش شما این موارد نقص و کاستی ها قابل اصلاح هستند.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه تعامل خوب مسئولین قضایی استان با زندانها را نقطه ی عطفی در جهت پیشبرد الویت های سازمانی عنوان کرد واظهار داشت : جلساتی که با مقامات قضایی استان داشتیم رغبت زیادی برای کمک به زندانیان دارندکه امیدوارم  روسای زندانهای استان تعامل وارتباطشان را با مسئولین قضایی استان بیشتر کنند واز ظرفیتهای آنها نهایت بهره را ببرید.

رئیس شورای برنامه ریزی استان  در ادامه  کمک به خانواده ی زندانیان  را از الویت ها برشمرد وافزود: روسای زندانها همکاریشان را با  انجمن های حمایت از زندانیان بیشتر کنند که این امر می تواند در راستای حمایت های مادی از خانواده زندانیان وهمچنین اعطای خدمات بهداشتی ، درمانی و مشاوره ای  به آنها  ، نقش آفرین باشد.

محمد یاری در ادامه احیا وبازسازی  بازداشتگاه موقت  مرکز استان  را خواستار شد وافزود : در راستای رعایت حقوق شهروندی وحفظ کرامت انسانی ، وجود بازداشتگاه های موقت تا زمان رفع اتهام فرد یکی از نیازهای ضروری به شمار می رود.که امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات مناسب بازداشتگاه تبریز را احیا وبازسازی کنیم .

وی در ادامه از روسای زندانهای استان خواست تا به نامه های که از ستاد اداره کل ارسال می گردد در زمان مورد نظر پاسخ داده وهمکاران ستاد اداره کل را در خصوص پاسخگویی به نامه های ارسالی از سازمان وسایر دستگاههای اجرایی استان  با مشکل مواجه نکنند.

محمدیاری در ادامه رفع مشکل بیمه درمانی زندانیان را متذکر شد وافزود :روسای زندانها قبل از اعزام زندانی به بیمارستان کارهای بیمه درمانی مددجو را حل کنند تا هزینه های درمانی کمتری را در این خصوص متحمل شویم.

رئیس شورای برنامه ریزی استان با اشاره به پروژه های در حال انجام در زندانهای استان در راستای بازسازی،بهسازی،زیبا سازی و گسترش فضای فیزیکی از مسؤلین و رؤسای زندانها خواست تا بر انجام دقیق و اصولی طرح های عمرانی نظارت لازم را داشته و ضمن کیفی سازی امور صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف ونیز مسائل امنیتی و حفاظتی را همواره مد نظر داشته باشند.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه از روسای زندانها خواست تا با مطالعه ، اطلاعات مالی وحسابداری خودشان را بالا ببرنند تا در تجزیه وتحلیل وجاگذاری هزینه ها با مشکل مواجه نشوند .

رئیس شورای برنامه ریزی استان در ادامه نظم وانظباط را از مشخصه های مهم کارکنان شاغل در یگان حفاظت برشمرد واز فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان خواست تا در راستای نظم بخشی ، آموزش های لازم به نیروهای یگان حفاظت  زندانهای استان  ارائه شود تا  از یک اصول واحد  پیروی نموده  واز اجرای برنامه های سلیقه ای در زندانها بپرهیزند .

محمدیاری در ادامه به مستندسازی عملکردها در حوزهای مختلف تاکید کرد واز روسای زندانها خواست سعی کنید تمامی برنامه های عملیاتی که در زندانها برگزار می شود به صورت مستند وقابل ارائه در بیاورید.

مدیر کل زندانهای استان   در ادامه توصیه های امنیتی خود به موضوع اجرای دقیق طرح آماده باش اشاره نمود و خاطر نشان ساخت،سعی شود از تردد بی مورد زندانیان در داخل محوطه ی زندانها خودداری ، و بازرسی های نوبه ای و دوره ای از درون اندرزگاهها به صورت مستمر اجرا گردد.

محمدیاری مدیرکل زندانهای استان  در پایان پیشاپیش عید نوروز را به همه همکاران تبریک گفت وآرزوی موفقیت همه آنها را از ایزد منان خواستار شد.

شایان ذکر است در طول اجرای جلسه شورای برنامه ریزی هر یک از روسای زندانهای استان مشکلات خودشان را در حوزه های مختلف ارائه وراهکارهای لازم به منظور رفع آنها ارائه گردید.

برگزاری جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی

برگزاری جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی

برگزاری جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image