اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیر کل زندانهای استان در آیین تودیع و معارفه رئیس زندان اهر : یکی از عوامل جرم وبزه ، مشکلات اقتصادی هست .

مدیر کل زندانهای استان در آیین تودیع و معارفه رئیس زندان اهر : یکی از عوامل جرم وبزه ، مشکلات اقتصادی هست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان ، آیین تودیع ومعارفه رئیس زندان اهر همزمان با جلسه شورای اداری شهرستان اهر با حضور مدیرکل زندانها استان ،فرماندار ،رئیس دادگستری ،دادستان و ودیگر مسئولین این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان اهر برگزار شد.

مدیر کل زندانهای استان در این آیین، یکی از عوامل جرم وبزه را مشکلات اقتصادی عنوان کرد واظهار داشت  :بسیاری از زندانیان قبل از ورود به زندان فاقد شغل وحرفه مناسب هستند ،لذا با عنایت به اینکه یکی از اهداف سازمانی زندانها اصلاح وباز توانی زندانیان است ، در همین زمینه با انعقاد قرار داد با تعدادی از ارگانها و نهادهای مختلف در صدد ارتقاء سطح دانش وآگاهی وتوانمند سازی زندانیان هستیم.

ایشان با بیان اینکه هدف از اصلاح وتربیت بزهکاران ، بازگشت آبرومند به آغوش جامعه وخانواده می باشد ، اظهار داشت :وظیفه ی ما رساندن هر چه بیشتر وعمیق تر زندانی به خودآگاهی وجهان آگاهی می باشد، به هر نسبتی که بتوانیم این آگاهی وشناخت را برای بزهکاران عمیق تر وپربارتر سازیم به همان نسبت او را به سوی زندگی سعادتمندانه پس از آزادی سوق داده ایم وانسان تنها با فهم وشناخت است که از جهل وکج روی ،دور می شود .

این مقام مسئول زندانها در ادامه  به سایر خدمات ارائه شده برای زندانیان اشاره ای کرد و افزود : تقویت مسائل دینی و معنوی که از الویت های سازمان زندانها  می باشد  ، توانستیم با تلاش همکاران حوزه فرهنگی و با تشویق ،  و برنامه سازی لازم ، زمینه برای حفظ یک تا سی جزء قرآن برای بیش از یک هزار و هفتصد نفر فراهم کنیم .

وی درا ادامه با بیان اینکه عملیات عمرانی زندان جدید شهرستان اهر روبه اتمام است گفت : زندان جدید اهر تاکنون از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار بوده که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد افتتاح آن باشیم .

جمشیدی با اشاره به سخنان ریاست محترم سازمان زندانها در مورد اینکه ساخت و توسعه زندانها در هر کجای کشور  ، استانها و شهرستانها زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نبوده و نیست اظهار داشت : حقیقت این است که ما به دنبال توسعه زندانها نیستیم  ولی باید بپذیریم که زندانهای استان آذربایجانشرقی زندانهای فرسوده ای هستند و اگر توسعه زندانها را دنبال می کنیم سعی داریم تا برای زندانیان فضای آموزشی ، ورزشی و اشتغال ایجاد کنیم تا زندانی بتواند در ایامی که تحمل حبس می کند مهارتی را بیاموزد ویا از نظر روحی وروانی خورا را با جامعه سازگار کند.

در پایان جمشیدی به رئیس زندان جدید اهر ، با بیان اینکه این  مسئولیت امانتی هست که باید در حفظ ونگهداری آن کوشید ،اگر ما امانت دار خوبی باشیم قطعاٌ اعتماد مردم بیشتر خواهد شد .اظهار داشت :علاوه بر اینکه این مسئولیت یک امانت هست یک نعمت وفرصتی است برای خدمتگزاری به مردم که باید به واسطه این نعمت از خداوند متعال شکرگذار بود وشکرگذاری از این نعمت هم، خدمت به مردم است

در ادامه از زحمات صفیلویی رئیس سابق زندان اهر تقدیر شد وعباسیان بعنوان رئیس جدید زندان اهر معرفی شد.

            اهر۲

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image