اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیر کل زندانهای استان :اشتغال مددجویان می تواند امنیت روانی را در آنها ایجاد کند

مدیر کل زندانهای استان :اشتغال مددجویان می تواند امنیت روانی را در آنها ایجاد کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان جلسه مشترک با محوریت اشتغال مددجویان در زندانهای استان با حضور جمشیدی مدیر کل زنندانهای استان ، خلیل الهی دادستان مرکز استان ،حسینی مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان ، مدیر زندان مرکزی تبریز ،مدیر عامل بنیادتعاون ،وجمعی از مسئولین ستاد اداره کل در دفتر مدیر کل برگزار شد .

در این جلسه مدیر کل زندانهای استان  ضمن ارائه گزارش در خصوص کارگاههای موجود در زندانهای استان ، نقش اشتغال در فرآیند اصلاح و تربیت زندانیان را مهم عنوان کرد وافزود : سازمان زندان ها در اجرای برنامه های تامینی و تربیتی نگاه ویژه ای به اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها دارد چرا که اشتغال‌زایی مددجویان در زندان ‎می تواند علاوه بر ایجاد امنیت روانی برای فرد و جامعه، در کاهش آمار بازگشت مجدد به زندان نیز تاثیر داشته باشد.

وی در ادامه از دیگر مزایای اشتغال وحرفه آموزی زندانیان را کمک به معیشت خانواده مددجویان برشمرد واظهار داشت :نبود درآمد  و منبع اقتصاد ی برای خانواده ی زندانیان از عوامل مهمی است که می تواند خانواده زندانیان را دچار آسیب های اجتماعی کند وفراهم آوردن چنین مقدمات حمایتی می تواند در میزان وقوع آسیب ها وبزهکاری که خانواده زندانیان را تهدید می کند جلوگیری کرد .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه از مسئولین قضایی استان محصوصاٌ دادستان مرکز استان به جهت حمایت های که در راستای اشتغال  زندانیان در زمینه های مختلف یارویارور همکاران در حوزه اشتغال در زندانهای استان  بودند تقدیر وتشکر نمود.

در ادامه خلیل الهی دادستان  مرکز استان ،  توجه به حفظ شخصیت  وکرامت زندانی  را از خصوصیات بارزمدیر کل زندانهای استان عنوان کرد وافزود:تعامل ایشان با حوزه های مختلف قضایی در راستای رفع مشکلات مددجویان بسیار خوب بوده که بنده به نوبه ی خود از حضور ایشان  در مجموعه زندانهای استان بسیار خرسند بودم چرا که وجود ایشان در استان مایه ی خیر وبرکت و مباهات بود.

شایان ذکر است در این جلسه لوح تقدیری که از طرف مطهرنژاد مدیر عامل بنیاد تعاون  کشور در خصوص راه اندازی مرکز اشتغال سهند به مدیر کل وتعدادی از همکاران صادر شده بود توسط دادستان مرکز استان اهداء گردید.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*