اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیر کل زندانهای استان :از راهکارهای مهم در کاهش جمعیت کیفری، کنترل و رصد روزانه ورود افراد به زندانهاست

مدیر کل زندانهای استان :از راهکارهای مهم در کاهش جمعیت کیفری، کنترل و رصد روزانه ورود افراد به زندانهاست

به گزارش روابط عمومی اداره کل کل زندانهای استان جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان با حضور جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ،معاونین ، جمعی از روسای ستاد اداره کل وروسای زندانهای استان که از طریق ارتباط ویدئویی  برقرار شده بود برگزار شد .

در این جلسه مدیر کل زندانهای استان بر کنترل ورصد روزانه جمعیت آماری زندانیان تاکید کرد وافزود :یکی از راهکارهایی کاهش جمعیت کیفری مشخص کردن عناوین مجرمانه از طریق کنترل و رصد روزانه ورود افراد به زندانها می باشد که اگر اینکار به صورت زیر بنایی انجام پذیرد می توانیم  از طریق تعامل با مراجع محترم قضایی با  استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس ،آمار  ورود افراد به زندانها را کاهش دهیم .

جمشیدی در ادامه افزود :یکی از الویتهای  مهم سازمان زندانها،کاهش جمعیت کیفری است که امیدوارم همکاران با هم اندیشی وتلاشی همه جانبه  ،بستر پیشبرد آن  را فراهم آورند .

مدیر کل زندانهای استان  در ادامه به اهمیت و نقش روسای اندرزگاه ها در محقق شدن اهداف و برنامه های سازمانی تاکید کرد وگفت: روسای اندرزگاه با برنامه ریزی و مدیریت و همچنین پیگیری امور اجرایی زندان در تحقق بخشیدن اهداف سازمانی و همچنین کاهش جمعیت کیفری و جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان نقش مهم و کلیدی دارند.

جمشیدی اذعان داشت: دستیابی به اهداف سازمانی  و استفاده بهینه از منابع موجود، برنامه ریزی دقیق و هدفمند را ضروری می سازد و همه ی همکاران باید با حرکت جهادی وبسیج همه جانبه به منظور ارتقاء شاخص های اساسی زندانبانی مخصوصا در کاهش جمعیت کیفری تلاش مستمر داشته باشند.

در پایان جلسه هریک از اعضا کارگروه کاهش جمعیت کیفری  به ارائه نظرات و دیدگاههای خود در خصوص راهکارها و بررسی پیشنهادات در رفع مشکلات زندانها را بیان کردند.

جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان

جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image