اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی : کنترل وکاهش جمعیت کیفری همچنان می بایست در صدر برنامه های زندانها قرار گیرد

مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی : کنترل وکاهش جمعیت کیفری همچنان می بایست در صدر برنامه های زندانها قرار گیرد

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی  در نشستی که با روسای زندانها داشت گفت :

کنترل وکاهش جمعیت کیفری همچنان می بایست در صدر برنامه های زندانها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان جمشیدی مدیر کل زندانها ی استان آذربایجان شرقی در ابتدای سال ، نشست صمیمی با روسای زندانهای استان برگزار کرد.

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی در ابتدا ی نشست ، ضمن تبریک سال نو از زحمات روسای زندانها وهمکاران که در پیشبرد اهداف سازمانی فعالیت داشتند تقدیر وتشکر نمود واز خداوند منان سالی پراز موفقیت وبهروزی را به همه همکاران آرزو نمود.

ایشان در ادامه به بازدید روسای زندانها از داخل بندها تاکید کرد وافزود :روسای زندانها در سال جدید ، بازدید از داخل زندانها را به شکل هدفمند انجام دهند  واز نزدیک در کم وکیف وضعیت زندانیان قرار بگیرند.که اگر چنین باشد نقاط قوت وضعف بهتر نمایان خواهد شد.

جمشیدی در ادامه با بیان اینکه کنترل وکاهش جمعیت کیفری همچنان می بایست در صدر برنامه های زندانها قرار گیرد افزود:روسای زندانها به جد به این موضوع ورود پیدا کنندوزندانیان تحت قرار وقرار باز را پیگیری کنند وبا مکاتبه وحضور درشعبات دادگستری  ، ورودی زندانی به زندان را به حداقل ممکن برسانند.

ایشان در ادامه به مستند سازی فعالیت ها وخدمات زندانبانی  اشاره ای کرد وافزود :با کمک انجمن حمایت زندانیان سعی شود  فعالیت های فرهنگی  واعتقادی  فرد زندانی وتاثیراتی که در دوران حبس بر روی او ایجاد شده در کلیپی تهیه وبصورت مستند ارائه گردد.

وی در ادامه به اشتغال زندانیان تاکید وافزود : روسای زندانها تمهیداتی در خصوص جرائم غیر عمد در نظر بگیرند تا زمینه اشتغال آنها فراهم شود.

جمشیدی در ادامه ایجاد  کمیته صلح وسازش در زندانها را از دیگر راه های کاهش جمعیت کیفری در زندانها برشمرد وافزود :روسای زندانها سعی کنند کمیته ی  صلح وسازش در زندانها را به صورت عملیاتی پی ریزی کنند که اخذ رضایت از شکات بازتاب خوبی در بین مددجویان وجامعه ، بدنبال خواهد داشت .

ایشان در ادامه توجه به امنیت زندانها را از کارهای مهم زندانبانی عنوان کرد وافزود :بحث امنیت زندان ها باید با جدیت دنبال شود وبازرسی های که از داخل زندانها می شودباید در راستای امنیت زندان باشد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه  ، آشنای و آگاهی زندانی  با تکالیف خود در زندان  تاکید کرد وافزود :روسای زندانها در سال جدید  نیز این موضوع مهم را در الویت کاری خود قرار دهند وزندانیان را با تکالیف ودستوالعمل ها وآیین نامه ی سازمانی آشنا سازند که اگر چنین باشد بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد

در پایان این نشست هر یک از روسای زندانها به بیان عملکرد ومشکلات حوزه ی کاری خود پرداختند

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*