اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی: تعامل با دستگاههای قضایی نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری دارد

مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی: تعامل با دستگاههای قضایی نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری دارد

مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی :تعامل با دستگاههای قضایی نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان آذربایجان شرقی ، در راستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندانها ، جلسه ای با موضوع بررسی راهکارهای کاهش جمعیت کیفری در محل سالن جلسات زندانهای استان برگزار گردید .

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان  در این جلسه تعامل با دستگاه های قضایی را در بحث کاهش جمعیت کیفری مهم برشمرد وافزود : حضور قضات در زندانها و گفتگوی چهره به چهره با زندانیان تاثیر بسیار زیادی در کاهش جمعیت کیفری دارد ، لذا روسای زندانها با دعوت از رئیس دادگستری و قضات حوزه های قضائی ، زمینه ی گفتگوی زندانیان با قضات را بیش از پیش فراهم کنند .

وی  در ادامه مسئولیت پذیری همکاران درقبال زندانی وخانواده آنها را جزئی ا ز رعایت حقوق شهروندی عنوان کرد وافزود :همکاران با بررسی بموقع پرونده های زندانیان ومعرفی آنها به مسئولین قضایی می توانند از راهکارهای همچون اسـتـفـاده از آزادی مـشروط ،استفاده از تعلیق مجازات، و معرفی زندانیان برای اشتغال به کار و حـرفـه‌آموزی در مراکز حرفه‌آموزی و اشتغال یا مؤسسات صنعتی و کشاورزی و خدماتی خارج از زندان در راستای کاهش جمعیت کیفری قدم های موثری بردارند.

ایشان  هماهنگی وهمگامی  با سیستم سازمانی را از جمله وظایف همکاران  در قبال سازمان زندانها دانست وافزود :وظایف ما زندانبانان هست  که در جهت  اصلاح وتربیت زندانیان ،  از دچار شدن به روز مرگی اجتناب کنیم و وظایفی که به ما واگذار شده به نحو احسن به سرانجام برسانیم .

جمشیدی در ادامه افزود: برگزاری جلسات شورای طبقه بندی زندان  ، اقدامی قانونمند در راستای رسیدن به اهداف کاهش جمعیت کیفری می باشدکه امتیازاتی را بشکل قانونی به مددجویان ارائه می نماید.

وی در ادامه جرایم غیر عمد را از جمله جرایمی دانست که مددکاران در زندانها  می توانند با مکاتبه ی  به موقع با دادگستری  ، به منظور کمک به مددجویان وکاهش جمعیت کیفری نقش موثری ایفا نمایند.

ایشان در ادامه کاهش جمعیت کیفری را جزوء اولویتهای اصلی سازمان برشمرده و همکاری بسیار خوب مسئولین قضائی استان در این امر را موجب پیشبرد این اهداف بیان کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image