اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی: در حوزه خدمت رسانی به کرامت انسانی وشخصیت افراد باید توجه ویژه کرد.

مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی: در حوزه خدمت رسانی به کرامت انسانی وشخصیت افراد باید توجه ویژه کرد.

شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل زندانهای استان ،با  حضورجمشیدی مدیر کل زندانهای استان ، مسئولین ستادی اداره کل و روسای زندان های تابعه استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان نشست شورای اداری وبرنامه ریزی اداره کل زندانهای استان با  حضور مدیر کل زندانهای استان ، مسئولین ستادی اداره کل و روسای زندان های تابعه استان ومدیران عامل ستاد دیه ،انحمن حمایت از زندانیان مرکز استان وبنیاد تعاون برگزار شد.

مدیرکل زندان های استان در ابتدای این نشست به گوشه ای از فضایل اخلاقی امام حسین (ع) در زمینه ی خدمت رسانی اشاره ای کرد وافزود: در نوع برخورد  نکات ظریفی وجود دارد  که دقت بیشتر خادمان دلسوز را می طلبد ،

ایشان در ادامه افزود : توجه به شخصیت وحیثیت افراد در امر خدمت رسانی ، از مهمترین ویژگیهای است که شایان توجه باید باشد چرا که اگر در ضمن اجرای نیکی واحسان وکمک به ارباب رجوع وعزت نفس وآبروی افراد بی توجه شود نه تنها عمل خدمت رسانی  نتیجه نخواهد داد بلکه مایه ی انزجار ونفرت نیز خواهد بود ، در این صورت است که  شیرین ترین ثمره خدمت ، به تلخ ترین خاطره ها تبدیل خواهد شد ، به همین جهت حضرت سید الشهدا (ع) به این نکته لطیف توجه خاصی داشت .

ایشان در ادامه به حفظ کرامت انسانی وآبروی زندانیان تاکید کرد وافزود :روسای زندانها وکارکنان باید در حوزه خدمت رسانی به کرامت انسامی وشخصیت افراد بیشترین توجه را داشته باشند.

جمشیدی درا ادامه تعامل  موثر با تشکیلات قضای را یکی ازمولفه های کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد وافزود :روسای زندانها با دادستانها و روسای دادگستری موضوعات ومشکلات زندانها را بصورت شفاف بیان کنند که اگر چنین باشد نتیجه ی موثری را به بدنبال خواهد داشت

مدیر کل زندانهای استان در ادامه به سخنان ریاست محترم سازمان اشاره ای نمود وگفت: خانواده ی افرادی که در زندان هستند دچار آسیب های اجتماعی فراوانی شده اند که نیاز به کمک ومساعدت  دارند

ایشان در ادامه به مستند سازی فعالیت ها وخدمات زندانبانی  اشاره ای کرد وافزود :با کمک انجمن حمایت زندانیان سعی شود  فعالیت های فرهنگی  واعتقادی  فرد زندانی وتاثیراتی که در دوران حبس بر روی او ایجاد شده در کلیپی تهیه وبصورت مستند ارائه گردد.

ایشان در ادامه از روسای زندانها خواست نظارت مستقیم بر افراد جدیدالورود به زندانها داشته باشند ودر این خصوص همکاران مراقب را توجیح کنند و با رفتار مناسب و حفظ شخصیت و کرامت مددجویان، یاری رسان آنان باشند تا زمینه بازگشت سعادتمندانه ی آنان به جامعه فراهم شود.

ایشان در ادامه به کمک های مردمی از طریق قانونی تاکید کرد وافزود :روسای زندانها خودشان به این موضوع ورود پیدا کنند ودر شناسایی خیرین در کمک رسانی به زندانیان وخانواده آنها پیش قدم باشند.

وی  در ادامه اشاره ای به تعامل با پزشکان خیر استان کرد وافزود :روسای زندانها با دعوت از پزشکان خیر ، به طوری که شان وجایگاه آنها حفظ گردد واز نظر امنیتی خللی به زندان وارد نباشد از این عزیزان در ویزیت بیماران استفاده کنند.

جمشیدی در ادامه صرفه جویی در همه ی ابعاد را خواستار شد وافزود :سعی کنید در منابع ، مخصوصا حاملهای انژی صرفه جویی کنید که این امر کاهش هزینه ها را بدنبال  خواهد داشت .

ایشان در ادامه به بازدید های مختلف از زندان اشاره ای کرد وافزود :بازدیدها باید هدفدار باشند که اگر چنین باشد اثرات خوبی را هم برای زندانی وهم خانواده ی آنها در پی خواهد داشت .

لازم به یادآوریست جمشیدی مدیر کل زندانهای استان با اهدای لوحی ،سال جدید را به همه همکاران تبریک گفت.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*