اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / مدیرکل زندانهای استان در آیین تودیع ومعارفه رئیس زندان مراغه: اعتبارات تخصیصی زندانها جوابگوی نیاز های اصلاحی و تربیتی نیست.

مدیرکل زندانهای استان در آیین تودیع ومعارفه رئیس زندان مراغه: اعتبارات تخصیصی زندانها جوابگوی نیاز های اصلاحی و تربیتی نیست.

آیین تودیع ومعارفه زندان شهرستان مراغه با حضور مدیر کل زندانها ،رئیس دادگستری و دادستان عمومی وانقلاب شهرستان مراغه،رئیس حفاظت اطلاعات و  فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندانها  و جمعی از مسئولین این شهرستان ،در محل دادگستری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان، آیین تودیع ومعارفه زندان شهرستان مراغه با حضور مدیر کل زندانها ،رئیس دادگستری و دادستان عمومی وانقلاب شهرستان مراغه،رئیس حفاظت اطلاعات و  فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندانها  و جمعی از مسئولین این شهرستان ،در محل دادگستری این شهرستان برگزار گردید.

جمشیدی مدیرکل زندانهای استان در این آیین طی سخنانی با اشاره به مسائل و مشکلات زندانها به خاطر فرسودگی ساختار فیزیکی ، کمبود فضای آموزشی ، فرهنگی و خوابگاهی ، خواستار کمک های بیشتر دستگاههای ذیربط در جهت برون رفت از این مشکلات شد.

ایشان در ادامه افزود :متاسفانه متناسب با افزایش جمعیت کیفری زندانها  ، امکانات و ابزار کاری و نیاز های اولیه سازمان افزایش نیافته و اعتبارات تخصیصی زندانها ، جوابگوی نیاز های اساسی تربیتی واصلاحی نیست .
وی در ادامه اظهار داشت : علی رغم همه کمبود های موجود اقدامات بسیار خوبی در راستای سیاست های سازمانی برای مددجویان با حمایت دستگاه های قضایی صورت گرفته که از جمله این اقدامات در حوزه فرهنگی بوده که بیش از ۱۶۰۰ نفر از زندانی ها با شرکت در کلاسهای قرآنی از یک جزء تا حافظ کل قرآن فعالیت دارند که امیدواریم با برنامه ریزیهای که انجام گرفته تعداد حافظان قرآن در زندانهای استان افزایش یابند.

وی در ادامه اشاره ای به سایر فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی و تاسیس مدرسه در زندان کرد و افزود: یکی از مهمترین اهداف زندانی کردن مجرمین در نظام های گوناگون کیفری ، مساله ی نگهداری بزهکاران در محیط بسته و محدودی بنام زندان است که این نگهداری به علت محدود کردن بزهکاران از حقوق شهروندی و آزادی های رایج در جامعه ، خود فی نفسه تنبیه و مجازات است  ،ولی سیاست و ساختار زندانبانی کشور این است که مجرمان بزهکار  ، افزون بر محدود بودن در آزادیهای اجتماعی و حقوق شهروندی ، مشکلات روانی دیگری  برآنها تحمیل نشود و امید به زندگی و آینده در قلب و جسم آنها به خاموشی نگراید.

وی در ادامه اظهار داشت :برای  امر نگهداری زندانیان ، باید امکانات و تمهیداتی فراهم شود که بزهکاران خودرا همچون مردم جامعه انسانی دانسته و اگر حقوقی دارند حقوق آنها رعایت گردد .

ایشان در ادامه هدف از اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی را رساندن هرچه بیشتر وعمیق تر زندانی به خودآگاهی و جهان آگاهی دانست وافزود  اگر این آگاهی و شناخت را در بزهکاران عمیق تر و پربار تر سازیم  به همان نسبت اورا به سوی زندگی سعادتمندانه پس از آزادی سوق داده ایم .

وی در ادامه ضمن تقدیر  از زحمات سرپرست قبلی زندان مراغه، خطاب به رئیس جدید گفت : این پست و مسئولیت امانت و فرصتی از طرف خداوند متعال است که می بایست در جهت خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات کاری آنان به کار رود.

در ادامه حمیدی رئیس پیشین زندان مراغه ،گزارشی از اقدامات زندان مراغه در دوران مدیریت خود در حوزه های مختلف فرهنگی ، قضایی ، عمرانی و … ارائه  ، و ضمن تقدیر از پشتیبانی های دادستان مراغه و مدیر کل زندان های استان ، تلاش همکاران زندان را در رسیدن به اهداف سازمانی ستود .

در ادامه قنبر زاده رئیس دادگستری شهرستان مراغه اشاره ای کرد به وضعیت زندان مراغه وافزود:با توجه به اینکه زندان مراغه  به زندانیان چهار شهر همجوار نیز ، ارائه خدمات می نماید و تراکم جمعیت کیفری زندانیان این شهرها، احتمال آسیب های اجتماعی بیشتری را برای این شهر فرهنگی بوجود بیاورد ، لذا  از مسئولین خواست تا با همفکری نسبت به یافتن راهکارهایی برای کاهش این آسیب ها تلاش نمایند .

در ادامه دلداری دادستان عمومی و انقلاب مراغه ، حراست و حفاظت از ارزش خون شهیدان را وظیفه همه مردم و بالاخص مدیرانی دانست که باید در خدمات رسانی به مردم و حل مشکلات آنان پیشقدم باشند .

در پایان این آیین با اهدای لوحی از آقای حمیدی سرپرست و آقای صفیلویی به عنوان رئیس جدید تقدیر بعمل آمد.

مدیر کل زندانهای استان بعد از پایان مراسم تودیع ومعارفه ضمن حضور در جمع همکاران و استماع صحبت های آنان  ازبندهای مختلف زندان مراغه بازدید واز نزدیک به مشکلات مدجویان رسیدگی کرد.

مراسم تودیع ومعارفه رئیس زندان مراغه

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image