اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / محمدیاری مدیر کل زندانهای استان:افزایش نظارت در تمامی فرایندهای درمانی در زندانها یک ضرورت است

محمدیاری مدیر کل زندانهای استان:افزایش نظارت در تمامی فرایندهای درمانی در زندانها یک ضرورت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان جلسه کمیته ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر  با حضور محمدیاری مدیر کل زندانهای استان ،معاونین وجمعی از مسئولین ستاد اداره کل در سالن جلسه اداره کل برگزار شد.

در این جلسه محمدیاری مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) بر استاندارد سازی کلینک های مثلثی در زندانهای استان  تاکید کرد وافزود: طرح های جامع و مدون برای مقابله با بیماریهای پر خطر در صدر برنامه های بهداشت و درمان زندان های استان باید قراربگیرد واین برنامه باید طوری طرح ریزی شود که بتواند آگاهی مددجویان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

وی بر حفظ استانداردهای درمان سوء مصرف مواد مخدر تاکید کرد و افزایش نظارت را در تمامی فرایندهای درمانی را ضروری دانست.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه برگزاری جلسات گروهی مشاوره ، چاپ و نشر پمفلت و تراکت و مجلات آموزشی و اطلاع رسانی بین زندانیان را خواستار شد.

ایشان در ادامه گفت :هدف اصلی جلسات ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، هم اندیشی و هم‌افزایی و مشارکت در طرح مسائل و ارائه مناسبت‌ترین راهکارها است.

رئیس کمیته کاهش آسیب زندان های آذربایجان شرقی  در ادامه تصریح کرد: با توجه به تنگناهای اقتصادی و محدودیت های اعتباری تخصیصی به زندان های استان لازم است تا حد امکان در استفاده از امکانات موجود صرفه جویی نموده و با اصلاح الگوی مصرف علاوه بر کاهش هزینه ها، در حفظ منابع و بیت المال تلاش کرد و برنامه های سازمانی را با کمیت و کیفیت قابل قبول اجرایی نمود.

محمدیاری در ادامه  با قدردانی از خدمات انجام گرفته و تشریح نکات ضعف و قوت همه واحدهای ستاد کاهش آسیب زندانهای استان اظهار داشت: هر چند علیرغم کمبودهای موجود اقدامات خوب و اثر گذاری در زندانهای استان انجام گرفته، ولی انتظار می رود تا در سالجاری و با برنامه ریزی منطبق بر سیاستهای نظام زندانبانی اسلامی به اهداف پیش بینی شده که همان امنیت پایدار همراه با اصلاح و تربیت افراد آسیب دیده جامعه است، تلاش افزونتری داشته باشیم.

وی در ادامه بر توسعه اشتغال ویژه مددجویان تاکید کرد و گفت: اشتغال در زندان ها  در کاهش آسیب های درون و بیرون زندان و در نتیجه کاهش جمعیت کیفری نقشی موثری ایفا می کند

محمدیاری افزود: با اشتغال مولد مددجویان در زندان، دستاوردهایی مهمی برای نظام اصلاحی و تربیتی فراهم می شود و بخشی از بسترهای توسعه جرم در جامعه حذف خواهد شد..

در ادامه جلسه جوادی معاون سلامت ودبیر ستاد کاهش آسیب زندانهای استان دستور جلسات ستاد را هدفمند دانست و اظهار امیدواری کرد: با بهره‌گیری از توصیه‌های مدیر کل محترم و مشارکت بیشتر مسئولین کمیته‌ها در طرح مباحث و پیشنهادها، برای رسیدن به اهداف بهتر از پیش عمل کنیم.

شایان ذکر است دکتر خادم رئیس بهداشت ودرمان استان  ،گزراشی درخصوص اقدامات انجام گرفته در این حوزه را ارائه نمود.

جلسه ستاد کاهش آسیب های پرخطر

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image