اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / محمدیاری مدیرکل زندان های استان در جلسه شورای اداری :تعامل خوب با مسئولین قضایی آثار مثبتی را در کاهش جمعیت کیفری به دنبال خواهد داشت

محمدیاری مدیرکل زندان های استان در جلسه شورای اداری :تعامل خوب با مسئولین قضایی آثار مثبتی را در کاهش جمعیت کیفری به دنبال خواهد داشت

جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی زندانهای استان با حضور اعضاء شورای اداری وبرنامه ریزی ، در سالن جلسه ستاد اداره کل  تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان در این جلسه که مدیرکل ، مسئولین ستادی و روسای زندان ها حضور داشتند در خصوص مصوبات جلسه قبل و مسائل مختلف زندانبانی بحث و تبادل نظر شد

محمدیاری مدیر کل زندانهای استان در ادامه طی سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با  یادآوری نکات مهم و حائز اهمیت در اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی به بررسی و ارزیابی عملکرد و همچنین تحلیل مباحث مختلف پیرامون اقدامات تأمینی و تربیتی پرداخت.

وی به فعالیت های عمرانی  از جمله به بهسازی وبازسازی درسطح زندانها ی استان اشاره واز اقدامات خوب انجام گرفته از روسای زندانهای استان تقدیر نمود.

مدیر کل زندانهای همچنین به برنامه‌ریزی‌های لازم برای شتاب‌گیری روند ساخت پروژه های زندان های جدید در شهرستان های استان نیز اشاره کرد و افزود: در بحث بهسازی و نوسازی زندان‌ها اقدامات خوبی طی سنوات اخیر انجام پذیرفته که در تداوم آن به ویژه در حوزه ساخت زندان های جدید در تلاشیم که زندان اهر وکانون اصلاح وتربیت را افتتاح و به بهره برداری برسانیم.

محمدیاری در ادامه کسب رتبه برتردر حوزه اشتغال وحرفه آموزی را مرهوم تلاش های همکاران در این حوزه عنوان کرد وافزود:ایجاد ظرفیت های شغلی در بین مددجویان می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی،توانمند کردن مددجویان و کاهش جمعیت کیفری موثر واقع شود.

مدیر کل زندانهای استان بر استفاده بهینه از سربازان وظیفه تاکید کرد وافزود : یکی از نکات مهم و اولویت های سازمانی موضوع امنیت است که رؤسای زندان ها باید آن را سرلوحه تمام امور قرار دهند و به این مقوله در بازدید و سرکشی از اعزام های قضایی و درمانی توجه کنند.

وی در ادامه به بیان نکات ارزنده ای چون: ایجاد انگیزه در کارکنان ،لزوم رعایت مسائل بهداشتی در سطح زندان ها، پیشگیری از وقوع آسیب ها،شناسایی خانواده های زندانیانی که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و حمایت از آنها، ساماندهی کمک های مردمی از طریق نهادهای حمایتی(انجمن حمایت و مرکز مراقبت)، حل مشکلات زندانیان ، پرداخت.

مدیر کل زندانهای آذربایجان شرقی همچنین در خصوص تعامل سازنده با مراجع قضایی و حضور قضات در زندان ها تأکید کردوافزود :تعامل با مسئولین قضایی آثار مثبتی را در کاهش جمعیت کیفری در زندانها به دنبال خواهد داشت .

محمدیاری گفت: نظم و انضباط در کلیه امور باید مدنظر رؤسای زندان ها باشد و وضعیت بهداشت محیط درون زندان ها ارتقاء یابد.

وی مهمترین بخش از اقدامات حمایتی را دستگیری و حمایت مادی و معنوی از خانواده های زندانیان بعنوان اقشار در معرض آسیب اعلام کرد و افزود: فقر معیشتی حاکم بر خانواده زندانیان تهدید جدی است که غافل شدن از آن باعث ایجاد پیامدهای منفی و خسارتهای جبران ناپذیری در جامعه خواهد شد.

وی تأکید کرد: رؤسای زندان ها درخصوص مددکاری اهتمام ویژه داشته باشند و اطلاعات و اقدامات مددکاران و اطلاعات زندانیان در سیستم ثبت شود.

محمدیاری افزود: مددکاران باید کار خود را بر اساس شرح وظایف و به درستی انجام دهند و همه  فعالیت هایشان را مستند سازی کنند.

وی  در ادامه از روسای زندانها خواست تا هر روز از زندانیان جدیدالورود سرکشی بعمل آورده ونکات مهم آیین نامه سازمان  را به آنها یادآور شوند. چرا که زندانیان باید تکالیف خود را نسبت به زندان و زندانبانی شناخته و بدرستی مورد توجه قرار دهند.

مدیر کل زندانهای استان  در ادامه به اجرای برنامه های فرهنگی در زندانهای استان اشاره ای کرد وافزود : روسای زندانها در اقامه نمازبه صورت جماعت  در زندانهای استان شرکت نمایند که نمازهای یومیه  همیشه در اول وقت وبه صورت جماعت برگزار گردد.

محمدیاری در ادامه  به مباحث دیگری چون فعالیت های اجرای احکام در زندان ها ، مشخص کردن زندانیان تحت قرار ، اعمال سیاست های کاهش جمعیت کیفری، ارتقاء خدمات زندانبانی، گسترش تحقیقات و پژوهش در حوزه اقدامات تأمینی و تربیتی، اشتغال پایدار زندانیان، تکریم سربازان وظیفه، فعالیت بیش از پیش کمیته های تخصصی و راهکارهای ارتقاء امنیت اشاره کرد.

در ادامه این جلسه معاونین و جمعی از روسای ادارات ستادی مدیران و روسای زندانها به بیان نقطه نظرات یا عملکردهای خود پیرامون حوزه های از پیش تعیین شده نمودند که در جمع بندی، مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان در  این نشست ، راهکارها و دستورات لازم را جهت شتاب روند اجرای رسالت ها و اولویت های سازمانی در زندانهای استان ابلاغ کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image