اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / محفل ادبی وشب شعرولایت همزمان با اعیاد شعبانیه در زندان تبریز

محفل ادبی وشب شعرولایت همزمان با اعیاد شعبانیه در زندان تبریز

محفل ادبی وشب شعرولایت همزمان با اعیاد شعبانیه در زندان تبریز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان مرکزی تبریز، محفل ادبی وشب شعرولایت  ، در اعیاد شعبانیه  در زندان تبریز برگزارشد.

درابتدای این برنامه  آقایی مدیر زندان مرکزی تبریز با تشریح  برنامه های هنری اظهار کرد : برنامه های فرهنگی وهنری از شاخص ترین برنامه های سازمان زندانها ست  که طبق تقویم اجرایی  درتلاش هستیم ضمن ارتقای سطح آشنایی  مددجویان ومعرفی شاخه های مختلف هنری ، با حضوربزرگان رشته های هنری و اجرای مراسم و جشنواره ها توسط هنرمندان وچهره های شاخص  مدعو ، زندانیان علاقمند را تحت پوشش ، این فعالیتهای قراردهیم.

وی در ادامه  شعر و ادبیات را یکی از بخش  مورد علاقه مددجویان معرفی کرد و گفت: امیدواریم حضورچهره های هنری و شاعران مطرح استان  باعث ترغیب مددجویان به امرشعر و ادبیات شده و زمینه  فعال شدن انجمن های ادبی داخل بندها وارتقای سطح مشارکت زندانیان  شود  .

دربخش دیگری ازمراسم حجه الاسلام والمسلمین محرمی رئیس اداره فرهنگی تربیتی زندان تبریز با تبریک اعیاد شعبانیه ،  گفت :امام زین العابدین (ع  )اسوه صبر و پایداری و ایمان است و سیره نورانی هرکدام ازحضرات معصومین می تواند چراغ راه زندگی انسان باشد که توکل و استقامت و امید به تفضـّلات الهی آن امام همام درقضایای درد ناک کربلا  می تواند درتلطیف شرایط زندان  و تزریق امید به زندگی و عاقبت بخیری مبنای تاسی و عمل قرار گیرد .

برپایه این گزارش شعرای مدعو و تنی چند  از شعرای مددجو که آثار شعری آنان منتخب شده بود، به بیان قطعات شعری خود پرداخته و فضای معنوی وادبی را برمحفل حاکم ساختند .شوق انتظار ، حماسه و عشق .ظلم ستیزی و مقاومت ، حوادث پیرامونی وجبهه مقاومت اسلامی و مجاهدت شهدای مدافعان حرم از سرفصل های اشعار ارائه شده در این محفل ادبی بود .

این مراسم با مولودی خوانی ، تواشیح وهمخوانی وسرود توسط مداحان مدعو و گروه های سرود مددجویی خاتمه یافت

شب شعر ولایت در زندان تبریز

شب شعر ولایت در زندان تبریز

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*