اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / شرکت پرشور مددجویان زندان مرند در عزاداری ماه محرم

شرکت پرشور مددجویان زندان مرند در عزاداری ماه محرم

مراسم مختلف عزاداری ماه محرم با حضور پر شور پرسنل و  مددجویان در زندان مرند برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان  به نقل از روابط عمومی زندان مرند به مناسبت ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع )و یاران با وفایش، مراسم مختلف عزاداری و سینه زنی با حضور رئیس  ، پرسنل ، زندانیان و سربازان در زندان مرند برگزار گردید .

در ایام دهه محرم همه روزه زندانیان با حضور در نماز خانه و محوطه داخل بند به سینه زنی و عزاداری پرداخته و مداحان و روحانیون، فلسفه قیام امام حسین و واقعه عاشورا را در بین آنان تبیین  نمودند .

حجه الاسلام علیمددی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل در بین زندانیان با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران با وفای آن حضرت  و تقدیر از برگزاری منظم عزاداری ماه محرم اهداف دشمنان را کم رنگ نمودن اتحاد در بین مسلمین عنوان نمودو توصیه کرد که با حضور پرشور در مراسم عزاداری امام حسین (ع) و عمل به فرامین ایشان اتحاد در بین مسلمین را حفظ نمایند و بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش گرم خانواده را از  خداوند متعال خواستار شدند .

وی با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع ) : « همانا من نماز را دوست دارم » عزاداران حسینی را به برگزاری نماز اول وقت و به جماعت توصیه نمود.

در روز عاشورا نیز کارکنان و زندانیان به عزاداری پرداخته و در غم و مصائب آن امام اشک ماتم ریختند.

نماز جماعت ظهر عاشورا نیز به تاسی از آخرین نماز امام حسین ( ع)  در دشت کربلا با حضور پر شور کارکنان و زندانیان اقامه گردید .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image