اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی :اسم زندان در کارنامه عملی فرد زندانی واقعاً شکننده وعوارض آن برای خود زندانی بسیار سنگین است

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی :اسم زندان در کارنامه عملی فرد زندانی واقعاً شکننده وعوارض آن برای خود زندانی بسیار سنگین است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان جلسه شورای برنامه ریزی  استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان ،خلیل الهی دادستان مرکز استان ،جمشیدی مدیر کل زندانهای استان واعضای شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای استان ، در سالن ویدئو کنفرانس اداره کل تشکیل شد .

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری  استان ،ابتدا به مشکلات مبتلابه در زندانهای استان که از طریق روسا ی زندانهای استان مطرح شد گوش فرا داده وپس از جمع بندی آنها ، به تشکیل کارگروه ، جهت حل این مشکلات ، دستور لازم را صادر کرد.

ایشان در ادامه پیگیری مشکلات قضایی مددجویان زن تاکید کرد وافزود : جدا شدن یک زن از خانواده تبعات و آثار بسیار سنگینی بر پیکره خانواده وارد می سازد و اینها در معرض بیشترین آسیب های اجتماعی  قرار دارند که بخشی از آن غیر قابل جبران می باشد. وی ادامه داد، اسم زندان در کارنامه عملی فرد زندانی واقعاٌ شکننده وعوارض آن برای خود زندانی بسیار سنگین است .

رئیس کل دادکستری استان  با بیان اینکه رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در بحث زندان ، اصلاح زندانی است افزود :مشکلات زندانیان نیاز به واکاوی دقیق دارد واین را مطلبد که تحقیق وپژوهش درستی در خصوص دلایل افزایش زندانی در استان انجام پذیرد .

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه مشکلات روانی زندانی را بسیار شدیدتر از مشکلات مالی  برشمرد وافزود:تامین نیازمندیهای معنوی خانواده زندانیان باید یکی از الویت مسئولین استان قرار بگیرد  وهمه ی بخش های نظام در این خصوص مسئولند ، تا حد امکان تلاش کنیم از ورود افراد به زندان پیشگیری کنیم واز ابزارهای جایگزین به جای حبس استفاده کنیم .

حجت الاسلام مظفری در ادامه افزود: روسای زندانهای استان تعامل وارتباطشان را با مسئولین قضایی استان بیشتر کنند وبا حس مسئولیت پذیری بیشتر به عنوان متولی کاهش جمعیت کیفری زندانها  ، از ظرفیتهای آنها نهایت بهره را ببرید.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه از اقدامات انجام گرفته در سطح زندانهای استان ، از جمشیدی مدیر کل زندانها و اعضای شورای برنامه ریزی زندانهای استان تقدیر وتشکر کرد.

در ادامه  جمشیدی مدیر کل زندانهای استان طی سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات ، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای مقابله با هواهای نفسانی وخشوع وخضوع در برابر خداوند متعال عنوان کرد وافزود :توفیقی حاصل شد تا بار دیگر ماه رمضان را درک کنیم  وامیدوارم بتوانیم این فرصت را مغتنم شمرده  و با اعمال خاص ،روح  وقلب خود را صیقل داده و با پالایش و خودسازی ،برکات و آثار این ماه را در زندگی خویش ببینیم.

جمشیدی در ادامه رفع نیاز حاجتمندان و کمک به خلق خدا را از دیگر فرصت ها در ماه مبارک رمضان برشمرد وافزود : بیایم در این فرصت و مسئولیتی که داریم دستگیری از دیگران و گره گشودن از کار مردم را در الویت کاری خود قرار دهیم .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه افزود :امروز نگاه ریاست معزز سازمان به گونه ای است که ما باید خدمت و تلاش صادقانه و خالصانه در خدمت رسانی  به زندانیان و خانواده های آنان و افرادی که دچار آسیب های اجتماعی شده اند داشته باشیم و این کار صرفا جهت رفع مسئولیت نباشد و در جهت رضای پروردگار متعال انجام گیرد .

در ادامه مدیر کل زندانهای استان گزارشی از بازدید از زندانهای استان فارس را به اعضای شورای برنامه ریزی ارائه نمود وافزود :سعی کنیم کارهای خوب دیگران را ببینیم ودر حوزه عمل نیز توانایی خودمان را در راستای عمل به کارهای خوب بکار ببندیم.

جمشیدی در ادامه استفاده حداکثری از ظرفیت های خیرین در آزادسازی زندانیان مخصوصا از برنامه ماه عسل را خواستار شد وافزود:روسای زندانها سعی کنند با رفع مغایرتهای آماری ، استفاده بهینه از برنامه ماه عسل را داشته باشند وبهره ی حداکثری را از این برنامه ببرند.

ایشان در ادامه از روسای زندانها خواست تا همکاری وتعامل بیشتری را با ستاد دیه استان داشته باشند وسعی کنند  تمامی آزادی زندانیان جرایم غیرعمدی را از طریق ستاد دیه استان انجام دهند.

وی در ادامه کاهش جمعیت کیفری را جزوء اولویتهای اصلی سازمان برشمرده و همکاری بسیار خوب مسئولین قضائی استان در این امر را موجب پیشبرد این اهداف بیان کرد.

جمشیدی توجه به آسیب های داخل زندان را مهم برشمرد وافزود : مبارزه جدی با ورود مواد مخدر  به زندان ها ، کشف مواد در مبادی ورودی و لزوم بازرسی های دقیق ، ، سرکشی های مستمر از داخل بندها و …باید به صورت مستمر انجام پذیرد تا شاهد هیچگونه آسیبی در داخل زندانها نباشیم .

جمشیدی ایجاد انگیزه برای کارکنان را از عوامل اصلی در پیشبرد اهداف سازمانی عنوان کرد وافزود: قبل از این‌که دنبال راهکار برای درمان بی‌انگیزگی کارکنان باشیم باید علل این فقدان روحیه کاری را پیدا کنیم و بعد با یک رویکرد مناسب این بی‌انگیزگی را از بین ببریم.

ایشان در ادامه بر افزایش توان رزمی نیروهای یگان حفاظت و سربازان وظیفه تاکید کرد وافزود :سعی شود برنامه ها ودوره های آموزشی ویژه ای در جهت بالا بردن روحیه دفاعی وامنیتی برای نیروهای یگان وسربازان  وظیفه  برگزار گردد.

وی در ادامه افزود :مجموعه همکاران وسیستم قضایی استان با همت مضاعف وکارهای جهادی باید آستین ها را بالا بزنیم ودر جهت کمک به مردم واجرای سیاستهای قضایی تلاش نماییم.

لازم به یادآوریست در ابتدای این جلسه مدیر کل زندانهای استان گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در سطح زندانهای استان را ارائه نمود.

   

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*