اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / رئیس دادگستری شهرستان مرند : استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف ، نقش بسزایی در کاهش جمعیت زندانی دارد

رئیس دادگستری شهرستان مرند : استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف ، نقش بسزایی در کاهش جمعیت زندانی دارد

رئیس دادگستری به همراه  دادستان  و مسئول شوراهای حل اختلاف شهرستان مرند  از زندان و شورای حل اختلاف زندان این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی شهرستان مرند، سیف الله زارع زده رئیس دادگستری به همراه جعفر علیپور  دادستان  و امیر طاهری مسئول شوراهای حل اختلاف شهرستان مرند  از زندان و شورای حل اختلاف این شهرستان بازدید کرد.

رئیس دادگستری شهرستان مرند با بیان اینکه  استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف نقش بسزایی در کاهش جمعیت زندانی دارد  افزود : از ۶۶ پرونده ارجاعی به شورا ،  ۱۱نفر منجر به آزادی  گردیده و در سایر پرونده ها نیز نتایج خوبی حاصل شده است .

وی در ادامه استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت شورا در صلح و سازش شاکیان را از رئیس  زندان خواستار شدوافزود: در راستای کاهش جمعیت کیفری می شود با اخذ رضایت از شکات ، جمعیت زندان را به حداقل رساند.

در ادامه رئیس دادگستری  از اقدامات شورای حل اختلاف و مددکاری زندان که عملکرد مطلوبی را در اخذ رضایت از شکات از شروع فعالیت داشته ، تقدیر و تشکر نمود و کمک به زندانیان در بخش های مختلف، وبازگشت آنها به آغوش گرم خانواده را خواستار شد.

دادستان شهرستان مرند نیز در این بازدید ضمن قدردانی از عملکرد شورا اظهار داشت  : با آزادی یک نفر از زندان ، خانواده ی زندانی  نیز از تبعات آن رهایی خواهند یافت  واین  امر ، تاثیر بسزایی در کاهش جرائم خانواده زندانی را بدنبال خواهد داشت.

در ادامه قضات شهرستان به صورت رودرو به استماع مسائل و مشکلات قضایی مددجویان پرداختند و راهکارها و دستورات لازم را صادر نمودند

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*