اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / دیدار حجت الاسلام سید محمد حسین طباطبایی نخبه قرآنی جهان اسلام با مددجویان قرآنی زندان تبریز

دیدار حجت الاسلام سید محمد حسین طباطبایی نخبه قرآنی جهان اسلام با مددجویان قرآنی زندان تبریز

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین طباطبایی قائم مقام جامعه القرآن و اهل بیت کشور و نخبه قرآن جهان اسلام با حضور در زندان مرکزی تبریز با مددجویان قرآنی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی اداره زندان مرکزی تبریز ؛ در دیدار که فاضل نیا معاون دادسرای عمومی و انقلاب تبریز، علیمددی رییس اداره فرهنگی و تربیتی و مسئولین و مدیران اداره کل اوقاف وامور خیریه استان و رییس جامعه القرآن و اهلبیت عصمت و طهارت استان نیز حضور داشتند ؛ آقایی مدیر زندان تبریز ، فعالیتهای قرآنی در زندان تبریز را بسیار مثبت و موثر ارزیابی کرد و گفت : تعداد ۱۷۴۸ نفر مددجو در قالب طرح قرآنی شفاء موفق به حفظ قرآن کریم و تعداد۶۴۵ نفر در دو مرحله موفق به حفظ خطب و نامه های نهج البلاغه و ۱۶۵۰ نفر موفق به شرکت در آزمون درک مفاهیم شده اند به طوریکه درشش ماهه اول سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۱ درصد پیشرفت داشته که این موفقیت در جمع مسئولین عالی قضایی زبان زد شده است.

ایشان با ارائه تحلیلی از نحوه شروع و استمرار طرح گفت : حمایت های مدیرکل زندانهای استان و دادستان عمومی و انقلاب معاونین دادسرای تبریز قضات ناظر زندان و مسئولین فرهنگی و قرآنی زندان و جدیت پشتکار زندانیان و برکت و اثرات مثبت و سازنده قرآن از عوامل موفقیت این طرح می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین طباطبایی قائم مقام جامعه القرآن و اهل بیت کشور با ابراز خرسندی ازحضور در جمع مددجویان قرآنی و حافظان کلام وحی ندامتگاه تبریز گفت : قرآن سرمنشاء حیات طیبه و سعادت بشری است که می تواند دنیا و آخرت انسان را در مسیر نجات و فلاح قرار دهد.

چهره قرآنی جهان اسلام با اشاره به تاثیر گذاری قرآن بر روح و روان انسانها به تشریح آیه الم یان الذین ان تخشع قلوبهم…. پرداخته و افزود : شان نزول و جریان مرتبط با این آیه می تواند بصورت مصداق های عملی و تشکر در زندانها مبنای عمل قرار گیرد.

ایشان با تحسین فعالیتهای قرآنی زندان تبریز و موفقیت برنامه های حفظ قرآن و تاثیرات مثبت آن در فرآیند اصلاح و تربیت و تزکیه نفس اظهار داشت : قرائت و حفظ قرآن و انس با کلام الهی موجبات بصیرت ، آگاهی ارتقای ایمان بخدا  و اعتقاد به معاد وعالم غیب می گردد و این برکتی از قرآن است که علاوه بر اجر و ثواب اخروی زمینه بازگشت سعادتمندانه به زندگی و جبران گذشته و ساخت آینده ای درخشان مددجویان را یاری و کمک خواهد کرد.

ایشان در پایان با اذعان به کار ارزشمند و همت عالی مددجویان و تلاش و اهتمام مسئولین و مقامات قضایی و اداری در اجرای طرح از همه مسئولین ، مربیان ، قرآن آموزان و حافظان کلام الهی تشکر و قدردانی کرد.

برپایه این گزارش در پایان این مراسم از چند نفر مددجوی حافظ قرآن با اعطای هدایایی قدردانی شد.

دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین طباطبایی نخبه قرآنی جهان اسلام با مددجویان قرآنی زندان تبریز

دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین طباطبایی نخبه قرآنی جهان اسلام با مددجویان قرآنی زندان تبریز

دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین طباطبایی نخبه قرآنی جهان اسلام با مددجویان قرآنی زندان تبریز

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*