اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / حضور رئیس اداره زندان میانه در جلسه شورای اسلامی شهر میانه

حضور رئیس اداره زندان میانه در جلسه شورای اسلامی شهر میانه

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجانشرقی به نقل از روابط عمومی اداره زندان میانه پیرو هماهنگی صورت گرفته ، سلیمانی رئیس اداره زندان میانه در جلسه شورای اسلامی شهر میانه شرکت کرد .

در ابتدای این جلسه بعد از خیر مقدم گوئی علیلو ، رئیس شورای اسلامی شهر میانه حسن سلیمانی رئیس اداره زندان شهرستان میانه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش گزارش مبسوطی از فعالیتها و اقدامات زندان در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ارائه نمود و گفت : کارکنان زندانهای کشور در حقیقت خادمین اصلاح و تربیت می باشند و اساس زندانبانی اسلامی  و تفاوت آن با زندانبانی کشورهای دیگر ، اصلاح و تربیت نفوس به خطا رفته می باشد .

وی افزود : اساس زندانبانی اسلامی ۵گام اساسی دارد که هدف اصلی آنها ، اصلاح و تربیت می باشد .

وی در ادامه  همچنین در خصوص فعالیتهای زندان علاوه بر موارد اصلاحی و تربیتی از جمله : اقامه نمازهای پرشور جماعت ، برگزاری انواع کلاس قرآنی و فرهنگی ، حفظ و روخوانی قرآن کریم ، مسائل اشتغال و حرفه آموزی با همکاری نهادها و ادارات شهرستان ، ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری و … گزارشاتی را بیان کرد .

سلیمانی به بحث کمبود فضای فیزیکی در زندان و بافت قدیمی آن اشاره و همچنین در اینخصوص بحث انتقال زندان به خارج از شهر را بیان کرد و گزارشی از روند انجام این طرح و پیشرفت تا مرحله تغییر کاربری را ارائه نمود و در این خصوص خواستار همکاری مسئولین شهری  شد  .

وی افزود : اشتغال و حرفه آموزی یکی از دروازه های اصلی برای اصلاح نفوس به خطا رفته و کاهش بازگشت مجدد زندانیان می باشد  که مرکز اشتغال زندان این پتانسیل را دارد که جا دارد از تلاش های روسای قبلی زندان در این زمینه تقدیر و تشکر نمود و زندان نیز آماده عقد قرارداد از طریق بنیاد تعاون و  انجمن با نهادهای دولتی و خصوصی می باشد که علاوه برایجاد درآمد برای زندان و زندانیان می توان در کاهش جرم در سطح شهرستان و کاهش بازگشت مجدد زندانیان بسیار موثر واقع شود که این امر میسر نمی شود مگر با همدلی و توجهات مسئولین شهری .

محمود علیلو ، رئیس شورای اسلامی شهر میانه نیز به نمایندگی از کلیه اعضای حاضر در جلسه ضمن عرض تسلیت این ایام سوگواری گفت : کار زندانبانی در جهت اصلاح و تربیت و  مهیا کردن زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش گرم جامعه و  خانواده امری بسیار مهم و ارزنده می باشد .

وی افزود : بنده و تمامی اعضای حاضر در جلسه در تمامی مراحل یار و پشتیبان اداره زندان هستیم تا بتوانیم گوشه ای از زحمات این خادمان عرصه اصلاح و تربیت را جبران کنیم .

وی همچنین آمادگی شورای شهر برای همکاری با اداره زندان برای عقد قرارداد با ادارات و نهادهای شهرستان برای  افزایش زمینه اشتغال خبر داد .

در پایان مقرر شد در خصوص اشتغال زندانیان رای باز در امورات خدماتی شهرداری و مساعدت در ساخت سوله ای در محل اشتغال برای زندانیان رای باز مطالعات و اقدامات لازم صورت گیرد .

حضور رئیس اداره زندان میانه در جلسه شورای اسلامی شهر میانه

Print Friendly

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*