اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / جلسه مشترک اداره کل زندانهای استان با اداره کل بیمه سلامت

جلسه مشترک اداره کل زندانهای استان با اداره کل بیمه سلامت

این جلسه با حضورجمشیدی مدیرکل زندانهای استان ومجیدی  مدیر کل بیمه سلامت استان به همراه معاونین و کارشناسان اداره بیمه سلامت درخصوص مسائل  و مشکلات خدمات بیمه ای و پوشش بیمه سلامت ودرمان مددجویان ، در زندان مرکزی تبریزبرگزار شد .

جمشیدی مدیرکل زندانهای استان ضمن خیرمقدم و تشکرازمدیرکل بیمه سلامت استان و هیات همراه، ضمن تشریح مشکلات درمانی وبیمه ای مددجویان گزارشی ازوضعیت بهداشت و درمان وبیمه مددجویان زندان های استان ارائه و خواستار ادامه واستمرارهمکاری بیمه سلامت استان با زندانها شد.

ایشان  زندانیان راجزءآسیب پذیرترین اقشارجامعه دانست وافزود:اداره کل زندانها به تنهایی نمی تواند جوابگوی نیازهای درمانی وبستری زندانیان باشد ومی طلبدکه سایردستگاهها برای پیشگیری ازآسیبهای اجتماعی، این اداره کل  را یاری کنند.

مدیر کل زندانهای استان  با اعلام این مطلب که پیش شرط مهم تحقق برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانها تأمین آرامش روحی و جسمی زندانیان میباشد گفت: تعدد ورود افراد مورد پذیرش زندانها با وضعیت جسمی و روحی نامناسب ضرورت توجه بیشتر به سلامت این افراد در بدو ورود به زندان رامیطلبد.

جمشیدی با تاکید به اینکه سال گذشته بیش از ۶ میلیارد ریال صرف هزینه بستری این افراد در بیمارستانهای سطح استان شده است گفت: هزینه بهداشت و درمان و نگهداری این افراد خیلی زیاد بوده که در سال جدید با مشکلاتی مواجه هستیم ونیاز به توجه دستگاههای ذیربط می باشد.

درادامه  مجیدی مدیرکل بیمه سلامت استان نیز ضمن استقبال از طرح موردی پوشش بیمه سلامت ، قراردادن برخی  زندانیان فاقد سابقه بیمه  گفت: اقدامات زندانهای استان درارائه خدمات حمایتی به زندانیان بسیار قابل تحسین است لذا بیمه سلامت استان نیزآمادگی خودرابرای تحت پوشش بیمه قراردادن برخی زندانیان با همکاری اداره کل زندانها را اعلام می دارد.

در ادامه مدیرزندان تبریز ضمن تقدیرازتلاشها وتعاملات اداره کل بیمه سلامت استان افزود:زندانیانی که گاها به بیمارستان های استان به تشخیص پزشک بستری می شوند بسیاری از آنها فاقد تمکن مالی می باشند لذا نیاز است که با مساعدت بیشتری مورد توجه قرار بگیرند.

در پایان جلسه مشترک مقرر شد برای حل مشکلات زندانیانی که فاقد دفترچه بیمه ایی بوده و دارای شرایط خاص هستند با هماهنگی کارشناسان هردو سازمان به صورت موردی جهت بررسی و تصمیم گیری به اداره کل بیمه سلامت استان معرفی گردد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image