اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری در ستاد اداره کل برگزار شد.

جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری در ستاد اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان ،جلسه کاهش جمعیت کیفری  اداره کل باحضور جمشیدی مدیر کل زندانهای استان وجمعی از مسئولین  ستادی اداره کل در دفتر مدیر کل تشکیل شد .

جمشیدی در این دیدار شفاف سازی وضعیت پرونده های قضایی زندانیان را خواستار شد وافزود :مسئولین آمارواجرای احکام زندانها وضعیت پرونده ی قضایی  زندانیان را حین ورود به زندان بررسی کنند تا شاهد مغایرتهای آماری در زندانها نباشیم .

وی در ادامه ضمن اشاره برکاهش جمعیت کیفری ،بر ضرورت رسیدگی به زندانیان بلا تکلیف تاکید کرد وافزود : بحث کاهش جمعیت کیفری بایدهمچنان به عنوان  یک اولویت در صدر برنامه ها  قرار گیرد .

جمشیدی در ادامه افزود : روسای زندانها در مشخص کردن  وضعیت پرونده های رد مال زندانیان دقت نظر بیشتری داشته باشند و آمار درست آنها را با مشخص کردن وضعیت پرونده های آنها به ستاد اداره کل اعلام کنند.

ایشان در ادامه شناسایی وضعیت جرم زندانی واینکه با جایگزین های حبس می شود از ورود این قبیل افراد به زندان جلوگیری کرد افزود: تمامی اقدامات پیشگیرانه در بحث ورود افراد به زندان مانند آزادی مشروط ،تعلیق ،معرفی معادین و…باید در حین ورود زندانی به زندان انجام شود وبا شناسایی این قبیل پرونده ها  وبا مکاتبه با مسئولین قضایی از ورود این افراد به زندان جلوگیری کنیم .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*