اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار کوتاه / تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید زندان مرند

تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید زندان مرند

ضمن تکریم از زحمات رحیم مختارپور ، احمد تقی زاده به عنوان رئیس جدید زندان مرند معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید زندان مرند با حضورمدیر کل زندانهای استان و فرماندار ، رئیس دادگستری ، دادستان شهرستان میانه ، و جمعی از مسئولین شهرستان مرند در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر برگزار گردید.
تقی کرمی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند ضمن تقدیر و تشکر از رحیم مختار پور اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش جمعیت کیفری و اصلاح و تربیت زندانیان را بسیار مهم بیان کرده و افزود واقعا در طی چندین سال برنامه های بسیار زیادی در زندانها صورت گرفته که منشاء خیر و تعالی افراد بزه دیده و خانواده آنها شده است.
زارع زاده رئیس دادگستری شهرستان مرند نیز در این جلسه شغل زندانبانی را یکی از شغلهای بسیار سخت و طاقت فرسا بیان کرده و افزود یقینا اجر و پاداش همکارانی که در زندانها در راستای اصلاح و تربیت زندانیان زحمت می کشند بسیار زیاد است.
رئیس دادگستری با تشکر از زحمات رحیم مختار پور آروزی توفیق برای رئیس زندان جدید احمد تقی زاده را نمود و مسئولیت سنگین زندانبانی را مستلزم اراده قوی و اخلاص و صبر دانست.
بنی هاشمی مدیر کل زندانهای استان طی سخنانی گفت:عوامل زیادی هستند که یک فرد راهی زندان می شود که فقرفرهنگی و اعتقادی ، فقر علمی و آگاهی، فقر اجتماعی و مالی نمونه ای از این موارد هستند.
وی با اشاره به فقر علمی و آگاهی گفت: بیش از هفتاد درصد جوانان زندانی مدرک تحصیلی پائین تری دارند و بیشتر از قشر کم سواد یا بی سواد جامعه هستند .بنی هاشمی گفت: باید نگاه خود را به زندانی تغییر دهیم چرا که زندانیان عضوی از جامعه هستند گه دچار مشکل یا گمراهی شده اند.
مدیر کل زندانهای استان با اشاره به آگاه سازی افراد جامعه گفت: سیستم آموزش و پرورش باید به گونه ای باشد که بسترآگاهی و فرهنگی را برای دانش آموزان فراهم کند.
وی گفت: بستر توانمند سازی زندانیان باید فراهم شود و به بحث اشتغال زایی زندانی توجه ویژه ای شود و فضایی برای اشتغال زندانیان در جامعه مهیا شود.
در ادامه با اهدا لوح تقدیری از زحمات مختار پور رئیس سابق زندان تقدیر و آقای تقی زاده ریاست زندان مرند راعهده دار شد.

5acd39943aa0d032ab79be066cf63293 104b362848e377d96b3539738c33767a 435cafa37f85b10bcc3099a3acc51bc7  ea35a3b30f1cd34d3d1e0a616f194029

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*