اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / به میمنت حضور خادمان دربار حضرت امام رضا(ع) در زندان تبریز،آزادی تعداد ۸ نفر از مددجویان از این زندان

به میمنت حضور خادمان دربار حضرت امام رضا(ع) در زندان تبریز،آزادی تعداد ۸ نفر از مددجویان از این زندان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان ، خادمان حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) باحضور در  زندان مرکزی  تبریز میهمان مددجویان و مسئولان زندان شدند.

در ابتدای  این مراسم معنوی ، مددجویان حافظ قرآن با جمع خوانی زیبا ،خوش آمد گویی و مدیحه سرایی به پیشواز میهمانان عزیز وخادمان آستان مقدس حریم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) وحاملان پرچم مبارک مرقد مطهر هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت رفتند.

آقایی مدیر زندان مرکزی تبریز با ابراز خرسندی  ازتوفیق میزبانی میهمانان بزرگی ، نظیر خادمان آستان رضوی اظهارداشت :مجموعه پرسنل و مددجویان زندان تبریز زمان ورود این کاروان معنوی  را لحظه شماری میکردند و خوشحالیم که این انتظار به سر آمد.

وی خطاب به خادمان ومیهمانان رضوی گفت:جمع حاضر تعدادی از مددجویان قرآنی زندان تبریز هستند که حافظ یک تا ۳۰ جزءکامل قرآن کریم شده اند و  بحمد الله امروز متخریم  تعداد قابل توجهی ازجمعیت آماری زندان تبریز به امر قرآن آموزی و حفظ کلام وحی مشغول هستند بطوریکه  طرح قرآنی شفا زبانزد مسئولان عالی  قضایی و قرآنی کشور شده است .

آقایی ادامه داد  در سال های اخیر به همت مسئولین قضایی ومدیر کل زندانهای استان ،فعالیتهای چشمگیر فرهنگی ، رفاهی و عمرانی با هدف اصلاح و بازپروری زندانیان در زندان تبریز صورت گرفته  که طرح های شفاء و حفظ خطب نهج البلاغه را می توان نام برد.

مدیر زندان تبریز با اشاره به طرح غدیر آموزش و حفظ خطب و نامه های نهج البلاغه  گفت :خانواده مددجویان نیزدرفعالیت های قرآنی  وفرهنگی شرکت دارند که با حفظ قرآن می توانند امکان بهره مندی زندانیان خود را ، از امتیاز مرخصی فراهم سازند .

در ادامه سردار شاکری از رزمندگان وسرداران دوران  دفاع مقدس و مسئول نمایندگی آستان مقدس رضوی  در استان با تحت تاثیرقرارگرفتن از فعالیت های چشمگیر قرآنی در زندان تبریز و تقدیر از دست اندرکاران این امر ، آن را از موهبات الهی  دانست وگفت : فعالیت های ارزشمند قرآنی وفرهنگی انجام یافته برای مددجویان درمدت زمان حبس ، فرصتی مغتنم برای تقرب به حضرت احدیت  است .

ایشان با تحسین توانندی و قدرت ارائه محفوظات قرآنی توسط زندانیان حاضر درسالن  از تلاش های ارزشمند دادستان مرکز استان ، مدیرکل زندانهای استان و مدیر و مسئولین زندان تشکر،  و خطاب به مددجویان گفت:انسان در مقطعی از زندگی خود، دچار گرفتاری می شود که برخی از آنها می تواند زمینه جهش و تعالی را موجب گردد و ازشما می خواهم این فرصت را به فرصت طلایی بازگشت به سمت خدا قرار دهید .

بنا به گفته آقایی مدیر زندان تبریز درپایان  مراسم تعداد ۸ نفر از زندانیان به میمنت حضورخادمان رضوی ودرآستانه ولادت نورانی امام رضا (ع) با  تقبل بدهی محکومین مالی  توسط یکی از خیرین نیک اندیش پس از پرداخت دیه  و اخذ رضایت از شکات با دستور دادستان   از حبس آزاد و همراه اکیپ کاروان عشق به آغوش خانواده هایشان بازگشتند  و همچنین به پیشنهاد مدیر زندان تبریز و موافقت دادستان عمومی و انقلاب تبریز به کلیه مددجویان حافظان قرآن به یمن و مبارکی دهه کرامت ،۱۶ روز مرخصی تشویقی اعطا گردید.

در پایان این مراسم خادمین جهت ایجاد امکان  تبرک جستن و زیارت تمامی مددجویان با پرچم سبز و نورانی منقش به نام مبارک حضرت علی بن موسی الرضا (ع)و  آستان مقدس رضوی در کلیه  بندهای زندان حضوریافته و زندانیان در فضای معنوی به تبرک از پرچم پرداخته و صحنه های شور انگیزی از عشق و محبت به خاندان  اهلبیت عصمت و طهارت  علیهم السلام و حضرت امام رضا (ع) را به منحصه ظهورگذاشتند که این حرکت  که با برنامه های خودجوش فرهنگی وهنری همراه بود  بیش از ۵ساعت به طول انجامید  .

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*