اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) محفل انس با قرآن کریم سربازان وظیفه زندان تبریز

به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) محفل انس با قرآن کریم سربازان وظیفه زندان تبریز

به گزارش روابط عمومی زندان های استان های آذربایجان شرقی همزمان با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار عظیم الشان انقلاب شکوهمند اسلامی، مراسم انس با قرآن با حضور جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ، سرهنگ اشرفی فرماندهی یگان حفاظت زندان های استان ، آقایی مدیر زندان تبریزو با شرکت سربازان وظیفه زندان برگزار شد.

جمشیدی مدیر کل زندان های استان ، سربازان وظیفه را امانتی در اختیار این مجموعه دانست وافزود :باید همگام با اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی برای اصلاح و تربیت زندانیان ، برنامه های متنوع قرآنی و آموزشی فرهنگی ورزشی را برای سربازانی که در مجموعه پر آسیب زندانها خدمت می کنند اجرا کنیم.

مدیر کل زندان های استان ،قرآن و نماز و انس با خدا را بهترین و مطمئن ترین عامل برای صیانت انسان معرفی کرد  و گفت  : هر قدر بتوانیم سربازان و جوانان را با معارف غنی اهلبیت و تعالیم قرآنی و سیره بزرگان دین آشنا و مانوس نمائیم به همان اندازه آنان را به مسیر نورانی سعادت و کمال و موفقیت رهنمون ساخته ایم

وی با یادآوری برنامه های فرهنگی تربیتی ویژه سربازان در زندان ها و تقدیر از کارها و برنامه های ارزشمند انجام یافته خواستار اهتمام و توجه بیش از پیش متولیان فرهنگی و فرماندهان به امورات فرهنگی تفریحی سربازان شد.

حجت الاسلام و المسلمین علیمددی رئیس اداره فرهنگی تربیتی زندان های استان در این مراسم قرآن را بزرگترین نعمت و موهبت الهی به بشریت دانست و اعلام کرد: قرآن بنا به فرمایش حضرت حق مایه هدایت و سعادت است که شرط بهره مندی از هدایت و سعادت قرآن ، تقوا و پارسایی است. وی با یادآوری ایام لیالی نورانی و پر فضیلت و برکت ماه رمضان افزود : ایام سوگواری مولای متقیان و لیالی قدر فرصتی مغتنم است تا خود را در دایره رحمت الهی و تربیت قرآنی قرار دهیم.

علیمددی با تببین سیره عملی امام راحل(ره) و ارتباط و انس با قرآن کریم گفت : تاسی به آیات قرآن و انس با کلام وحی و عمل به آیات نجات بخش معجزه جاودان پیامبر اسلام انسان های با عظمت و بزرگی همچون خمینی کبیر را به جامعه انسانی ارمغان می دهد و لذا باید همه ما ، عمر و روح و جانمان را به شربت زلال و شفابخش قرآن بسپاریم تا سعادتمند شویم.

بر پایه این گزارش قاریان سرباز وظیفه و قاری مدعو آقای حاج ابراهیم عبدی با اجرای تلاوت های مجلسی ، شور و حال معنوی و ملکوتی زایدالوصفی را بر محفل حاکم ساختتند.

در ادامه شرکت کنندگان با مداحی مداحان اهلبیت عصمت و طهارت به سوگواری و عزاداری پرداخته و در سالگرد امام راحل (ره) به سوگ نشستند و جلسه با اقامه نماز جماعت و ضیافت افطاری خاتمه یافت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*