اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / برگزاری کارگاه آموزشی اسلحه شناسی کاربردی در زندان میانه

برگزاری کارگاه آموزشی اسلحه شناسی کاربردی در زندان میانه

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان میانه  یک دوره کارگاه آموزشی سلاح شناسی کاربردی در امور زندان با همکاری فرماندهی یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان و نیروی انتظامی شهرستان  برای پرسنل یگان حفاظت زندان میانه برگزار گردید .

این کارگاه آموزشی که در راستای دستورالعمل سازمانی و تاکید ریاست محترم سازمان و در جهت آشنائی بیشتر پرسنل یگان با انواع اسلحه و کاربردهای آن در زندان و  با دعوت از کارشناسان اسلحه شناسی نیروی انتظامی شهرستان ، سروان جعفری مقدم و سروان مسیبی و همچنین تدریس و بازدید سرهنگ اشرفی ، فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان در سه روز متوالی در محل زندان برگزار شد .

اهم آیتم های آموزشی ، آشنائی با تجهیزات کنترل اجتماعات و نحوه به کارگیری آن ، آشنائی با تجهیزات انفرادی و تخصصی کنترل شورش، قانون بکارگیری سلاح ، آشنائی با انواع سلاح ، انواع تیراندازی ، ضرورت کاربردی سلاح ، نحوه نگهداری و بکارگیری سلاح و … بود .

فرمانده یگان حفاظت زندان میانه نیز ضمن تقدیر از حضور و تدریس جناب سرهنگ اشرفی  گفت :  برگزاری این نوع کلاس های آموزشی برای ارتقای کارآیی نیروهای یگان حفاظت زندان برای جلوگیری و مقابله با هرنوع ناآرامی ها و مقابله با شورش و اغتشاش احتمالی لازم بوده و تکرار منظم آنها نیز ضروری می باشد .

حسن سلیمانی ، رئیس زندان میانه نیز ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری این کارگاه آموزشی ،
علی الخصوص  فرماندهی یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان گفت :هدف از برگزاری این کارگاه ها بالابردن ضریب امنیتی و آمادگی پرسنل در مواقع بحران است .

وی افزود : برگزاری این دوره های آموزشی ضمن هوشیاری بیشتر کارکنان موجب ارتقاء توانایی های آنان نیز می شود که رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت از اهداف دیگر این کارگاه  می باشد و همچنین با نحوه کنترل شورش و مدیریت بحران و هرگونه تحرک و رخداد امنیتی و آشنائی با انواع اسلحه و نحوه بکارگیری آن در مواقع بحران بیشتر آشنا شدند .

ضمناً بازدید از اماکن امنیتی زندان و همچنین آسایشگاه سربازان و حضور در جمع صمیمی پرسنل وظیفه از دیگر برنامه های حضور فرمانده یگان حفاظت استان در زندان میانه بود .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*