اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در زندان تبریز

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در زندان تبریز

مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم با سخرانی فاضل نیا معاون دادستان عمومی و انقلاب تبریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی  زندان مرکزی تبریز، فاضل نیا معاون دادستان عمومی و انقلاب تبریز در مراسم افتتاحیه مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم زندانیان تبریز، ایمان به هدف و عزم واهتمام به کار و عمل صالح وحق مدار از شاخصه های انسان های حق طلب و دینمدار عنوان کرد وافزود: مومن چنان به عمل حق و صالح خویش باوردارد که اگر طوفان هم بیاید وآسمان به زمین بیفتد مومن قدم به عقب نمی گذارد.

ایشان با یادآوری کلامی از حضرت علی (ع) گفت: مولای متقیان می فرماید ازکم بودن اهل حق و زیادبودن اهل باطن هراس و وحشت نکنید چراکه هر باطلی خوشی و سیری اش کم و گرسنگی و تلخی اش بسیار خواهد بود لذا باید به کاردرست و مطابق موازین شرعی و قرآنی ایمان راسخ داشته وبرآن استورا باشیم .

فاضل نیا در ادامه در راستای ایجاد تسهیلات جدید برای حافظان قرآن افزود:تا حال  به آن دسته از مددجویان حافظ قرآنی که دارای جرایم خاص بودند مرخصی تعلق نمی گرفت ، ولی خوشبختانه با پیگیری ها و تصویب دستورالعملی جدید مقررشده است درصورت قبولی در برنامه های فرهنگی وقرآنی شوند آنها نیز  از مرخصی بهرمند خواهند شد..

وی با اشاره به درپیش بودن مسابقات قرآن کریم زندانیان سراسر کشور خاطر نشان ساخت: انتظارمی رود مددجویان قرآنی برای کسب مقام های نخست و برتر مسابقات قرآنی کشوری تلاش بیشتری داشته باشند چون رتبه های فعلی شایسته این همه تلاش مستمر مسئولان قضایی استان  و مسئولان  قرآنی  زندان مرکزی تبریز نیست.

محرمی رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان تبریز نیز در این جلسه ضمن اعلام اهداف اداره فرهنگی درخصوص ترویج نهضت سوادآموزی  اعلام داشت:در چند ماه اخیر به استناد آمار ، میزان مددجویان حافظ قرآن رشد چشمگیری داشته که این مهم در سایه حمایت های مدیران قضایی اداری از طرح های قرآنی محقق گشته و امیدواریم این ارتباط و حمایت ها بیش از پیش صورت تحقق یابد.

رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان تبریز با تشریح دستورالعمل مسابقات قرآنی گفت : درتلاش هستیم با برگزاری دوره های آموزشی واجرای مسابقات مرحله ای بهترین و توانمند ترین نفرات را برای اعزام به مسابقات کشوری شناسایی و انتخاب نمائیم

در پایان این جلسه که درسالن اجتماعات اداره زندان مرکزی تبریز برگزار می شد،مددجویان از نزدیک با معاون دادستان عمومی و انقلاب تبریز دیدار و گفتگو و ضمن ارائه درخواست های مکتوب خود ،مشکلاتشان را به صورت حضوری با وی در میان گذاشتند.

لازم به ذکراست فاضل نیا در ادامه از بخش انفورماتیک وسیستم ثبت رایانه ای شناسنامه فعالیت قرآنی مددجویان بازدید و درجریان کم و کیف کارآیی سامانه ثبت اطلاعات قرآنی وفرایند مستندسازی وصدورفعالیتهای آموزشی  آن قرار گرفتند.

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در زندان تبریز

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در زندان تبریز

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در زندان تبریز

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*