اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / برگزاری مرحله انتخابی مسابقات قرآن کریم کارکنان زندانهای استان آذربایجان شرقی

برگزاری مرحله انتخابی مسابقات قرآن کریم کارکنان زندانهای استان آذربایجان شرقی

مرحله انتخابی مسابقات قرآن کریم کارکنان  زندانهای استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان ، مرحله انتخابی مسابقات قرآن کریم کارکنان  زندانهای استان آذربایجان شرقی به میزبانی زندان مرکزی تبریز برگزار شد.

جوادی معاون سلامت و اصلاح تربیت اداره کل زندانهای استان ، هدف از اجرای چنین مسابقات  وبرنامه ها را ، سوق دادن هرچه بیشتر کارکنان به آموزه ها و تعالیم قرآنی عنوان کرده و گفت: حضرت علی (ع) در بستر شهادت شیعیان و پیروان خود را به اهتمام در قرآن آموزی و عمل به تعالیم نجات بخش آن توصیه کرده و از ما شیعیان خواسته در فهم و عمل به قرآن پیشتاز امت ها باشیم.

معاون مدیر کل زندانهای استان  با اشاره به نقش سازنده وتعیین کننده  انس با کلام الهی در بازسازی روحی انسان افزود: افتخار می کنیم که شعاروسرلوحه سازمانی ،زندانبانی اسلامی  آیه ی از قرآن است ، که نجات یک انسان را به مثابه نجات همه بشریت معرفی کرده است لذا برابر دستورالعمل های سازمانی و تاکیدات مدیرکل زندانهای استان برهمه کارکنان  زندانها لازم است  درتوسعه فعالیت ها وسوق دادن زندانیان به امر قرآن  آموزی و ارتقای سطح برنامه کوشا باشند

وی در ادامه قرآن را بعنوان بزرگترین راهنما وچراغ برای نجات بشری از انواع منجلاب ونسخه ی شفا بخش در عرصه های مختلف زندگی نام برد

ایشان در ادامه با یادآوری موفقیت های طرح قرآنی شفاء و تاثیرات و برکات بسیار ارزشمند آن دربهبود وضعیت زندان و رفتار مددجویان از خلیل الهی دادستان مرکز استان وجمشیدی مدیر کل زندانهای استان بجهت اهتمام ویژه به این طرح تقدیر وتشکر کرد .

وی در ادامه از روسا و مسئولین فرهنگی زندانهای استان خواست  ، زندان تبریز را الگوی برنامه های فرهنگی قرآنی خود قرار دهند.

در ادامه علیرضا آقایی مدیر زندان مرکزی تبریز نیز با ارائه گزارشی از فرایند برگزاری مسابقات قرآن کریم کارکنان زندانهای استان گفت : تعداد شرکت کنندگان در مسابقات امسال نسبت به سال گذشته از افزایش۵۰درصدی برخورداراست  که این خود دلیلی بر اشتیاق و علاقمندی کارکنان  ساعی و خدوم زندانهای استان به مباحث و مفاهیم قرآنی است .

مدیر زندان تبریز پشتوانه فعالیت های ارزشمند و موفقیت های چشمگیر قرآنی در حوزه زندانیان را ،کارکنان و پرسنل علاقمند به قرآن دانست و افزود: نور ، صفا و پیام های نجات بخش کلام وحی در شئون مختلف زندان اثرگذار بوده است و خداوند را بر این نعمت شاکر هستیم.

وی در ادامه افزود : در بخش مسابقات کارکنان مرد ، زندان تبریز مقام  اول  ، زندانهای  مرند و اهر  بطور مشترک مقام دوم  و زندان میانه  مقام سوم را کسب کردند  و در بخش کارکنان زن زندانهای استان نیز  ، تبریز ، مراغه و اهر بترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*