اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / برگزاری مراسم کلنگ زنی زندان جدید هشترود با حضور مدیر کل زندانهای استان

برگزاری مراسم کلنگ زنی زندان جدید هشترود با حضور مدیر کل زندانهای استان

همزمان با هفته قوه قضائیه مراسم کلنگ زنی زندان جدید هشترود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان همزمان با هفته قوه قضائیه وبا حضور مدیر کل زندانهای استان وجمعی از مسئولین شهرستان هشترود و روسای ستاد اداره کل  مراسم کلنگ زنی زندان جدید هشترود با ظرفیت ۳۰۰ نفر برگزار گردید .

در این مراسم  محمدیاری مدیر کل زندانهای استان در مورد نیاز شهرستان به احداث ندامتگاه در خور و شایسته این شهرستان  گفت :  هر چند سیاست نظام جمهوری اسلامی بر پایه حبس زدایی و در صورت نیاز اجری مجازاتهای جایگزین می باشد ولی بنا بر اقتضای شرایط نیاز به احداث زندان جدید در این شهرستان احساس می شود که امیدوارم با همکاری و مساعدت مسئولین شهرستان هشترود بتوانیم این ندامتگاه ۳۰۰ نفره را مطابق با استانداردهای روز در این شهرستان احداث نماییم.

وی در ادامه افزود  زندان جدید هشترود در زمینی به مساحت ۲ هکتار و با زیر بنای ۲هزار و ۴۰۰ متر مربع و با رعایت استانداردهای لازم احداث خواهد شد.

مدیر کل زندانهای استان  در ادامه همچنین به ساخت زندان جدید مراغه اشاره کرد و گفت: این زندان نیز با پیشرفت ۴۰ درصدی در خارج ازشهر در حال ساخت است و مشکل اعتبار ندارد و  ساخت فاز دوم زندان مرند نیز اخیرا تامین اعتبار شده و به زودی از سرگرفته می شود.

محمدیاری مدیرکل زندان‌های استان در ادامه  از تامین اعتبار لازم برای ساخت زندان تبریز خبرداد و گفت: عملیات ساخت این زندان که از سوی قرارگاه خاتم در حال ساخت بود به علت کمبود اعتبار راکد مانده است که با جذب اعتبار در سال جاری مجددا عملیات ساخت آن شروع خواهد شد.

در ادامه مراسم امام جمعه شهرستان هشترود نیز با بیان اینکه برخی افراد از جمله دانش آموزان و دانشجویان و همچنین زندانیان امانتی در دست ما هستند افزود: باید با اجرای برنامه های فرهنگی، کرامت زندانیان را حفظ کنیم.

حجت الاسلام علی رحیمی گفت: باز پروری شخصیتی انسانی و کرامت افراد باید در اولویت باشد.

وی همچنین خواستار تقویت انجمن حمایت از خانواده زندانیان و رسیدگی به خانواده های زندانیان شد.

امام جمعه هشترود  با بیان اینکه ارائه آموزش های فرهنگی به خانواده ها در کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آمار جرائم غیرعمد بسیار مهم است گفت: آسیب های اجتماعی، خانواده های زندانیان را بیش از دیگر اقشار تهدید می کند از این رو باید بیشتر حمایت شوند.

شایان ذکر است مدیر کل زندانهای استان در پایان مراسم در زندان هشترود حضور یافته وبه مشکلات مددجویان رسیدگی نمودند.

برگزاری مراسم کلنگ زنی زندان جدید هشترود با حضور مدیر کل زندانهای استان

 

برگزاری مراسم کلنگ زنی زندان جدید هشترود با حضور مدیر کل زندانهای استان

حضور مدیر کل زندانهای استان در زندان هشترود

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image