اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / برگزاری محفل انس با قرآن در زندان میانه

برگزاری محفل انس با قرآن در زندان میانه

محفل انس با قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان در زندان میانه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان میانه ، محفل پرشور قرآنی  با حضور رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان ، مسئولین اداری و قضائی  و  جمع کثیری از مددجویان و کلیه پرسنل کادر و وظیفه در ایام ماه مبارک رمضان در زندان میانه برگزار شد .

مراسم در ابتدا با تلاوت دلنشین آیاتی چند از کلام اله مجید توسط قاری برتر کشوری ، میلاد قره داغی  شروع شد .

حسن سلیمانی ، رئیس اداره زندان میانه ضمن عرض خیر مقدم و قبولی طاعات و عبادات حاضرین گفت : برگزاری این محافل برکات و اهداف زیادی دارد که ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر در آیات الهی مهم ترین آنها هستند .

وی افزود : قرآن کتابی برای تمام اعصار و قرون است و در تمامی زمینه های زندگی بشری اعم از فرهنگ ، اجتماع ، تربیت ، معنویان و .. راهکار و برنامه ای مدون دارد  که عنایت به آیات الهی می تواند ما را در راه سعادت رهنمون سازد .

امامی ، دادستان شهرستان میانه نیز ضمن تقدیر و تشکر از رئیس زندان و عوامل برگزاری محفل انس با قرآن در زندان گفت :برگزاری محافل قرآنی موجب رشد در انسان شده و سپری در برابر دسیسه های شیطان خواهد بود .

وی تاکید کرد : محفل انس با قرآن فضای جامعه را نورانی و روحانی می نماید و برگزاری این محافل می تواند آثار معنوی کلام نور و ترویج فرهنگ قرآنی را به خصوص در بین نسل جوان به دنبال داشته باشد .

وی افزود : انس با قرآن انسان ها را تقویت روحی می کند ، اعتماد به نفس می دهد ، راه های تقرب به خدا را برای انسان روشن می کند .

دیگر سخنران این محفل پرشور قرآنی ، حجت الاسلام علیمددی ، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها  ضمن عرض خیر مقدم و قبولی طاعات و عبادات حاضرین گفت : برگزاری این محافل برکات و اهداف زیادی دارد که ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر در آیات الهی مهم ترین آنها هستند .

وی افزود : قرآن کتابی برای تمام اعصار و قرون است و در تمامی زمینه های زندگی بشری اعم از فرهنگ ، اجتماع ، تربیت ، معنویان و .. راهکار و برنامه ای مدون دارد  که عنایت به آیات الهی می تواند ما را در راه سعادت رهنمون سازد .

وی در پایان به گزارش اجمالی از عملکرد فرهنگی و تربیتی اداره کل و ارائه آماری از حافظین قرآنی و فعالیتهای ماه مبارک رمضان و تعداد ختم قرآن در سطح زندانهای استان در این ماه مبارک  اشاره نمود .

اجرای هم خوانی تواشیح یا الله یا الله ( استغاثه) توسط کلیه مددجویان ، کارکنان و سربازان ، اجرای تواشیح توسط گروه مددجویان ، ابتهال خوانی توسط قاری ممتاز کشوری ، اهدای جوائز به مددجویان فعال قرآنی از دیگر مراسم این محفل انس با قرآن بود .

در خاتمه مراسم افطاری برای مددجویان و تعدادی از خانواده های آنها ، میهمانان و کارکنان حاضر بعد از اجرای دعای ربنا توسط قاری حاضر و صوت دلنشین اذان برگزار و بعد از صرف افطار ، نماز جماعت در نمازخانه زندان شهرستان اقامه شد .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*