اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در زندان مراغه

برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در زندان مراغه

به مناسبت میلاد فرخنده و باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) محفل انس با قرآن در زندان مراغه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان مراغه، صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه، در این محفل با اشاره به اثرات و برکات آموزه های قرآن کریم در زندگی انسان، قرآن را هدیه بزرگ خداوند برای هدایت بشر معرفی نمود که از سوی نبی مکرم اسلام(ص) برای انسانها تشریح گردیده است. وی سیره و کلام نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) را تفسیر آیات قرآن بیان نمود و بر بهره گیری از سیره  ائمه هدی(علیهم السلام) و آیات قرآن کریم برای سعادت بشر تاکید کرد.

رئیس اداره زندان مراغه، اجرای برنامه های قرآنی و تاکید بر حفظ آیات قرآن کریم توسط مددجویان را از برنامه های اصلاحی و تربیی سازمان زندان ها بیان نمود و فعلیت نزدیک به ۳۰۰نفر از مددجویان در زمینه حفظ قرآن از ۱ جزء تا ۱۵ جزء قرآن را از ثمره های این فعالیت ها در زندان مراغه  دانست.

در این مراسم جمال سعید مسئول فرهنگی زندان نیز گزارشی از برنامه های فرهنگی و تربیتی زندان بالاخص در حوزه حفظ و قرائت قرآن و تشکیل گروه های تواشیح و سرود ارائه نمود و همچنین حجت الاسلام رادپور از کارشناسان فرهنگی  نیز طی سخنانی به تشریح سیره نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع) پرداخت.

در این مراسم همچنین مداح اهل بیت عصمت و طهارت به مولودی خوانی در مدح نبی مکرم اسلام(ص) وامام جعفر صادق(ع) پرداخت و در ادامه  مددجویان قاری قرآن به قرائت آیات قرآن کریم ، و گروه تواشیح زندان نیز به ارائه برنامه پرداخت.

حاضرین در پایان مراسم نماز ظهر و عصر را به جماعت در کنار مددجویان اقامه نمودند.

برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در زندان مراغه

برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در زندان مراغه

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image