اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / برگزاری دومین جشن پاکی در زندان مراغه

برگزاری دومین جشن پاکی در زندان مراغه

دومین جشن پاکی مددجویان از بلای خانمان سوز اعتیاد و همایش تاسیس کمپ ترک اعتیاد تولد دوباره اداره زندان مراغه با حضور رئیس دادگستری ، دادستان عمومی و انقلاب ، دادیار اجرای احکام کیفری دادسرای مراغه و قضات دادگستری و دادسرای مراغه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان مراغه، صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم، گزارشی از اقدامات اداره زندان مراغه در جهت ترک اعتیاد در زندان با تکیه بر برنامه های ۷ قدم اصلاح و تربیت ارائه نمود.

وی ادامه داد ،ترک اعتیاد با درخواست مددجویان معتاد با اقامت ۲۸ روزه در بند سم زدایی شروع می شود و پس از آن به مدت ۶ ماه در اتاق های بهبود  اقامت نموده و با شرکت در کلاس های NA  که روزانه به طور متوسط در ۱/۵ساعت برگزار می شود به اجرا در می آید.

نادر نجد ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مراغه نیز در این همایش در سخنانی با اشاره به این که کمک به ترک اعتیاد زندانیان شرعاً، قانوناً و اخلاقاً بر عهده مسئولین امر قراردارد اظهار داشت ،مشارکت و اراده  مددجویان  از جمله عوامل مهم در ترک اعتیاد آنها بشمار می رود  وباید در این خصوص اقدامات اساسی صورت گیرد.

ایشان در ادامه  زندان مراغه را  جزو موفق ترین زندان های استان در بحث مقابله با اعتیاد برشمرد و این امر را ثمره تلاش های رئیس و پرسنل تلاشگر زندان و حمایت های دادیار ناظر زندان و اجرای احکام دانست

دادستان مراغه با بیان این نکته که انجمن حمایت از زندانیان مراغه از ۴۵۰ خانواده زندانیان حمایت می نماید و در این راستا در هر ماه بسته حمایتی و در ایام خاص سال چون آغاز سال تحصیلی و عید نوروز با بسته های ویژه و همچنین سایر کمک های نقدی و غیرنقدی دیگر حمایت می نماید، آن را نقطه امیدی برای تداوم فعالیت مددجویان برای ترک اعتیاد دانست.

نادر نجد در بخش پایانی سخنان خود از فعالیت های فرهنگی و تربیتی زندان مراغه تقدیر نمود و از اعطای امتیازات ویژه به مددجویان فعال در زمینه برنامه های فرهنگی و تربیتی خبر داد.

در حاشیه این مراسم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مراغه به همراه  دادیار ناظر زندان و اجرای احکام کیفری مراغه از بندهای دیگر زندان و طرح های عمرانی در حال احداث زندن مراغه بازدید نمودند.

برگزاری دومین جشن پاکی در زندان مراغه

برگزاری دومین جشن پاکی در زندان مراغه

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*