اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی در زندان میانه

برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی در زندان میانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای استان با حضورمحمدیاری مدیر کل زندانهای استان وسایر اعضاء در شهرستان میانه برگزار شد .

مدیر کل زندانهای استان در ابتدای جلسه ضمن تبریک دهه ی کرامت از میزبانی زندان میانه در برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی استان  تقدیر وتشکر نمود.

محمدیاری در ادامه تحولات گسترده درایجاد فضاهای فیزیکی در زندانهای استان را مرهون زحمات همکاران عنوان کرد واظهار داشت : به یاری خداوند متعال امسال پروژه زندان اهر وکانون اصلاح وتربیت استان مراحل نهایی خود را جهت بهره برداری سپری می کنند که امیدواریم تا پایان سال ۹۸ شاهد افتتاح این پروژه ها باشیم .

ایشان همچنین ازایجاد سوله فلزی به ظرفیت ۳۰۰ نفری  در اردوگاه استان خبرداد وافزود : این سوله به منظور کاهش ازحادهم جمعیت کیفری در زندانهای استان طرح ریزی شده که با پایان یافتن آن مددجویان جرائم مواد مخدر به این اردوگاه انتقال خواهند یافت.

مدیر کل زندانهای استان با بیان اینکه الویت اساسی در سطح زندانهای استان اصلاح ساختار فیزیکی زندانهاست افزود : هرچه محیط زندان مناسب تر باشد شاهد ارتقای شاخص های زندانبانی و در اصل ، اثر پذیری زندانیان از برنامه های جاری در زندان خواهیم بود.

ایشان در ادامه اشاره ای به  وضعیت  فعلی زندان تبریز کرد وافزود : گام ها ی اساسی در خصوص فروش یا تهاتر زندان فعلی تبریز انجام گرفته که مستمر در حال پیگیری هستیم ولی  با وجود ساختار فیزیکی فرسوده و ناکافی زندان تبریز ، فعالیت خوبی در ساماندهی و بهسازی و متناسب سازی فضاهای موجود و اصلاح چرخه کار و ساختار زندانبانی انجام شده است.

مدیر کل زندانهای استان  در ادامه برگزاری کلاس های فنی حرفه ای در زندانهای استان را خواستار شد وافزود:دلیل موجهی برای عدم  برگزاری کلاس های فنی وحرفه ا ی در بعضی از زندانها نمی بینم لذا روسای زندانهای استان  تمهیدات لازم برای برگزاری این کلاسها را بکار گیرندوعقب ماندگی سه ماهه ی اول را جبران نمایند.

رئیس شورای برنامه ریزی استان در ادامه تعیین تکلیف زندانیان غیربومی به منظور انتقال به استان خودشان و همچنین اسکن وامحاء پرونده های زندانیان را خواستار شد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه گفت : اتخاذ تدابیر لازم در جهت اثر بخشی روان درمانی در زندانیان بسیار مهم است و باید این امر مهم با برنامه ریزی دقیق صورت پذیرد .

محمدیاری در ادامه مصرف متادون در زندانهای استان را در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر عنوان کرد وافزود :در زندانهایی که متادون توزیع می شود روسای زندانها باید اطلاعات کافی در این خصوص را اخذ نموده وبا مطالعه پروتکل آن ، در کم وکیف توزیع متادون قرار بگیرند.

مدیر کل زندانهای استان ضمن تاکید بر حمایت از خانواده زندانیان ، معرفی این خانواده ها از طریق  انجمن حمایت زندانیان به کمیته امداد را  خواستار شد.

محمدیاری در ادامه اظهار داشت :روسای زندانها به جرایم مهریه توجه ویژه ای داشته باشند تا هیچگونه مددجویی صرف مهریه در زندان نباشد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه نقش شوراهای حل اختلاف در زندانهای استان را مهم عنوان کرد واظهار داشت :جلب رضایت از شکات یکی از ابزارهای است که می تواند  در کاهش جمعیت کیفری زندانها نقش مهمی را ایفا کند لذا روسای زندانها نسبت به فعال سازی شورای های حل اختلاف در زندانها اهتمام جدی داشته باشند.

محمدیاری در ادامه ایجاد صندوق متمرکز جهت خدمات درمانی را خواستار شد وافزود :تعهدات درمانی  ونوع خدمات وکیفیت در این صندوق همانند سایر بیمه های تکمیلی  خواهد بود که امیدوارم همکاران استقبال خوبی در این راستا داشته باشند.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه اشاره ای به بیانات رئیس محترم سازمان زندانهای کشور کرد وافزود :ایشان در ویدئوکنفرانسی که اخیراً برگزار شد به مواردی چون توجه به معیشت خانواده زندانیان ،بازدید قضات از زندانها ،امنیت در زندانها ،توجه به جوانان ،احصاء مشکلات کارکنان ،تعامل بیشتر با مسئولین شهرستانی واستانی و…. را متذکر شدند که انتظار می رود روسای زنداها نیز به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.

در این جلسه ،مدیر کل زندان های آذربایجان شرقی  ضمن شنیدن صحبت های  روسای زندان ها و مسئولان ستادی در روند عملکرد هر یک از واحد ها و زندان های تابعه قرار گرفت و رهنمودها و دستور لازم را در خصوص مسائل و پیشنهاد های مطرح شده ارائه کرد .

شایان ذکر است در ابتدای جلسه سلیمی رئیس زندان میانه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زندان میانه را ارائه نمود.

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image