اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / برپایی همایش “گفتمان انقلاب”در زندان مرکزی تبریز

برپایی همایش “گفتمان انقلاب”در زندان مرکزی تبریز

به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همایشی با عنوان “گفتمان انقلاب ” در سالن اجتماعات زندان مرکزی تبریز برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان، به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همایشی با عنوان “گفتمان انقلاب ” در سالن اجتماعات زندان مرکزی تبریز برپا شد.

سید مسعود نقیب پژوهشگر و مدیر سابق سازمان اسناد شمالغرب کشور در این همایش ،به طور مختصربه تاریخ شکل گیری انقلاب اسلامی  و نقش مردم آذربایجان در پیروزی  انقلاب  اشاره ای کرد وافزود: مردم آذربایجان در برهه های حساس همواره  پاسدار ارزشهای دینی و اسلامی و حافظان این سرزمین بوده اند که نمونه های آن را می توان در تاریخ معاصر از دوره مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران مشاهده نمود.

این پژوهشگربا بیان اینکه  ۲۹ بهمن از علل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود ، اظهار داشت : این خطه از کشور ،خط مقدم مبارزه با  رژیم منحوس پهلوی بوده ،که سبب شد تبریز به عنوان آغاز کننده حرکت های فراگیر و پرشور مردمی در کشور باشد

در ادامه صمد قلیزاده استاد دانشگاه ، از دیگر سخنران این همایش ، انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جدید و جوانان را خواستار شد  و افزود : در حال حاضر تمرکز اصلی دشمن بر فاصله گیری نسل جدید از ارزشهای انقلاب می باشد که جا دارد مسئولان تدبیر ویژه ای برای این گونه توطئه ها داشته باشند.

در ادامه  محرمی  ،رئیس فرهنگی زندان مرکزی تبریز ، اشاره ای کردبه حضور مستمر مردم آذربایجان در سه دوره ، پیش از انقلاب، انقلاب و پس از پیروزی انقلاب ،افزود: نقش پرشور مردم در زمان کنونی بسیار مهم وضروری است  و حضور با بصیرت مردم در عرصه های مختلف بخصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن ، تیری است برای  چشم دشمنان انقلاب .

این مراسم با  سوگواری به مناسبت ایام فاطمیه به پایان رسید.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image