اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / برپایی جلسه ستاد اقامه نماز در زندان مرکزی تبریز

برپایی جلسه ستاد اقامه نماز در زندان مرکزی تبریز

جلسه هم اندیشی روحانیون و اعضای ستاد اقامه نماز  زندان مرکزی تبریز  با محوریت  برنامه های آموزش نماز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل ازروابط عمومی  زندان مرکزی تبریز ، در آستانه ماه مبارک رمضان جلسه هم اندیشی روحانیون ومبلغان فرهنگی زندان تبریز با حضور  مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان تبریز  و آقایی مدیر زندان مرکزی تبریز برگزار شد .

آقایی در ابتدای همایش ضمن برشمردن فعالیت های رو به رشد فرهنگی زندان تبریز خاطرنشان ساخت:زندان باید محلی تربیتی باشد تا مددجویان پس از ورود به مجموعه زندان با تغییر مثبت و کسب علوم و  مهارتهای مفید و تقویت تقیدهای دینی به جامعه باز گردند و این وظیفه برعهده ما مسئولان می باشد تا در مدت  زمان حبس آن ها را با برنامه های مفید و فرهنگی و معنوی پوشش دهیم.

وی با تاکید بر آموزش فراگیر امور دینی بخصوص نماز  و واجبات دینی افزود:روحانیون معزز شاغل در زندان تبریز لازم است وقت زیادی را به این امر اختصاص دهند که خوشبختانه اخیرا با افزایش تعداد روحانیون  ، کارهای بسیار خوبی انجام گرفته که می طلبد با تلاش مضاعف این روند به نحو احسن پیش برود.

وی در ادامه افزود:بزودی به استقبال ایام ماه مبارک رمضان خواهیم رفت و همانند سالهای گذشته بالطبع حجم کاری بالایی را پیش رو خواهیم داشت و امیدواریم باتلاش روحانیون شاغل در زندان همچنان مقام نخست را در ارزیابی های ستاد اقامه نماز در اجرای فرایض دینی را کسب نماییم.

محدث ، مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان دیگر سخنران این همایش با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی و دینی گفت:در اواسط سال ۹۶ برای ساماندهی وضعیت فرهنگی زندان تبریز با همکاری حوزه علمیه ولی عصر حرکت هایی آغاز شد که خوشبختانه ثمرات آن پس از گذشت زمان کوتاهی نمود پیدا کرده است.

وی اضافه کرد : در همین راستا انجمن حمایت از زندانیان یکی از  اولویت های اصلی خود را معطوف به فعالیت های فرهنگی نموده است بطوری که در کنار تامین نیازهای معیشتی زندانیان و خانواده آنها ، این انجمن بر خود واجب می داند که نیازهای فرهنگی بخصوص در بخش آموزه های دینی فعالیت مستمر و مجدانه ای را داشته باشد چراکه توجه به مسائل فرهنگی می تواند بسیاری از آلام روحی و روانی مددجویان را تسکین دهد و امید را در دل آنها بازپروری نموده و روحیه نشاط و شادی را بین مددجویان توسعه دهد.

در ادامه جلسه علی مددی رییس فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر درک نیازهای مددجویان گفت:مربی و مدیر ی می تواند در امور محوله خود موفق باشد که بتواند به سئوالات پنهان  مخاطبان پاسخ دهند که در زندان این امر در عین حالیکه سخت است ، بسیار ضروری است چون باید ابتدا اعتماد مددجویان را با ارتباط صحیح و هوشمندانه جلب نموده وسپس در پی پاسخ به سوالات و نیازهای آنها برآمد.

علی مددی با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان و لزوم برنامه ریزی مدون در جهت  ایجاد اوقات معنوی برای مددجویان  افزود:روحانیون می باید این فرصت را مغتنم دانسته و با بهره  مندی از راههای نوین ارتباطی ، مددجویان رابطه صمیمی ایجاد نموده و هرچه بیشتر روحیه توکل به خدا را در آنها تقویت نمایند.

در بخش دیگری از این همایش ،محرمی رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی تبریز،نیازها و برنامه های  پیشنهادی فرهنگی را مطرح و خواستار حمایت و پشتیبانی  بیش از پیش مسئولین از فعالیتهای آموزشی و قرآنی و برنامه های ستاد اقامه نماز شدند.

برپایی جلسه ستاد اقامه نماز در زندان مرکزی تبریز

برپایی جلسه ستاد اقامه نماز در زندان مرکزی تبریز

برپایی جلسه ستاد اقامه نماز در زندان مرکزی تبریز

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*