اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / با حضور مسئولین ارشد قضایی استان انجام گرفت :تشکیل جلسه شورای قرآنی در زندان مرکزی تبریز

با حضور مسئولین ارشد قضایی استان انجام گرفت :تشکیل جلسه شورای قرآنی در زندان مرکزی تبریز

جلسه شورای قرآنی با حضور مسئولین ارشد قضایی استان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان بنقل از روابط عمومی زندان تبریز، جلسه شورای قرآنی زندان تبریز با حضور مسئولین ارشد قضایی استان و مدیر کل زندانهای استان  تشکیل یافت.

خلیل الهی در ابتدا با تمسک به قرآن ،  کلام وحی را از موثرترین راهکار و شیوه تربیتی برای اصلاح و جامعه پذیر نمودن زندانیان دانست و گفت:برنامه های قرآنی و نهضت حفظ کلام الله حرکت مبارک و اثر بخشی بوده که امروز در سطح کشور بنام زندان تبریز مطرح است و باید نسبت به نهادینه کردن این طرح و استمرار موفق و ارتقای سطح کمی و کیفی آن برنامه ریزی و جدیّت خرج داد  که برای نیل به این مهم تعامل و همکاری و هم افزایی مسئولین و دادسرا بسیار حائز اهمیت است.

خلیل الهی با اشاره به ضرورت تربیت مربیان از خود مددجویان افزود:باید زندانیان توانمند و دارای استعداد و صلاحیت را شناسایی و پس از ارائه آموزشهای مربوطه از آنان جهت آموزش همگانی طرح استفاده و زندانیان را در این طرح قرآنی مشارکت داد.

در ادامه علیلو دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ، ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیتهای فرهنگی تربیتی زندان بویژه برنامه های قرآنی و کتابخوانی را از اولویت های کاری خود نام برد و اظهار داشت:سوق دادن مددجویان برای شرکت در برنامه های قرآنی و دینی و اجرای طرح شفاء و غدیر و انس آنان با قرآن و نهج البلاغه  کاری بسیار ارزشمند و مغتنم می باشد که به مسئولین دادسراها  و زندانها در استان  برای اهتمام و جدیت  در  اجرای هر چه بهتر این طرح ها تاکیدلازم شده است.

وی  ضمن اعلام آمادگی برای جلب مشارکت و مساعدت دیگر بخش های مرتبط جهت غنی سازی برنامه ها و استمرار طرح ها افزود:ضرورت دارد انجمن حمایت زندانیان و اداره کل زندانها در این کار ایفای نقش نموده و امکانات،تسهیلات،تجهیزات لازم را در اختیار مجریان طرح قرار دهند.

دادستان مرکز استان با اذعان به داشتن برنامه منسجم و هدفمند در اجرای طرح ، خواستار توجه جدی به استعداد و ظرفیت مددجویان و کارکنان زندان در تربیت مربیان حفظ شدند.

در ادامه محمدیاری مدیر کل زندانهای استان توسعه آموزشهای دینی و افزایش سطح برنامه های فرهنگی تربیتی را در سالم سازی محیط زندان و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر

در زندان حائز اهمیت دانست وگفت:به هر اندازه و میزانی که بتوانیم مددجویان را تحت تعالیم قرآنی و آموزشهای دینی و مهارت زندگی قرار دهیم به همان اندازه در اصلاح مجرمین  موفق خواهیم شد.

وی با یادآوری دستورالعمل برنامه های فرهنگی تربیتی اظهار داشت:دستگاه های اجرایی که  متولی  مسائل  فرهنگی و قرآنی در جامعه هستند باید نگاه شهروندی به مددجویان داشته باشند و مجموعه زندان را در این خصوص یاری و مساعدت نمایند.

شایان ذکر است حجت الاسلام والمسلمین محرمی مسئول  اداره فرهنگی و دبیر شورای قرآنی زندان تبریز در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی از فعالیتها و برنامه های انجام یافته قرآنی ،مصوبات جلسات کمیته برنامه ریزی شوری قرآنی  را به سمع و نظر اعضای حاضر در جلسه رساند و خواستار جذب مربیان قرآنی جهت شتاب بخشیدن به فعالیتهای قرآنی شد.

تشکیل جلسه شورای قرآنی با حضور مسئولین ارشد قضایی استان در زندان تبریز

تشکیل جلسه شورای قرآنی با حضور مسئولین ارشد قضایی استان در زندان تبریز

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image