اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / با حضور رئیس کل دادگستری و داستان مرکز استان ،تشکیل جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری در زندان تبریز

با حضور رئیس کل دادگستری و داستان مرکز استان ،تشکیل جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری در زندان تبریز

جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری با حضور مسئولین ارشد قضایی استان در زندان تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان جلسه ستاد کاهش جمعیت کیفری استان با حضور حجت السلام والمسلین  مظفری رئیس کل دادگستری استان و معاونین ایشان ، خلیل الهی دادستان مرکز استان  ، جمعی از مسئولین قضایی ، جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ، جمعی از مسئولین ستاد اداره کل و مدیر زندان تبریز در سالن جلسات زندان مرکزی تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان کاهش جمعیت کیفری و استفاده از مجازات  جایگزین حبس را یکی از سیاست های اصلی  قوه قضاییه دانست و افزود :برنامه ها و فعالیت های زیادی در راستای تقلیل آمار زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در استان صورت پذیرفته است که در این خصوص  برآنیم با تشکیل منظم جلسات  ، تا جایی که قوانین و مقررات اجازه می دهد ومخل امنیت جامعه نباشد کمتر از مجازات حبس استفاده کنیم .

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود  به سیاست ها و برنامه های مربوط به زندانیان پرداخته و گفت: درتلاش هستیم برابر قوانین و دستورالعمل های  مربوط  با اعطای آزادی مشروط … و سایر تسهیلات قانونی ،  آمار زندانیان را  تقلیل دهیم  .

د رادامه جلسه جمشیدی مدیر کل زندانهای استان با ارائه گزارشی از فعالیت های زندانبانی  و آمار اطلاعات مربوط به جمعیت کیفری استان در پنج ماهه سالجاری به تشریح  روند اجرای مجازات حبس در زندان های استان  پرداخت .

مدیرکل زندانهای استان در ادامه یکی از راه کارهای کاهش جمعیت کیفری را استفاده ازمرخصی های پایان حبس وآزادی مشروط  عنوان کرد وافزود :  امیدوارم مسئولین قضایی استان اهتمام ویژه به این موضوع داشته باشند.

آقایی  مدیر زندان تبریز نیز درادامه این جلسه با اشاره به محدودیت فضاء و امکانات و اعتبارات و لزوم طبقه بندی صحیح و اجرای برنامه های تربیتی و اصلاحی به ارائه گزارشی از وضعیت زندان پرداخت .

برپایه این گزارش اعضای ستاد در ادامه جلسه به بررسی برنامه و سیاست های آتی ستاد ، جهت نیل به اهداف عالیه قوه قضائیه و سازمان زندانها پرداخته و مصوباتی را به تصویب رسانند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*