اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / با حضور رئیس سازمان زندان ها صورت گرفت:گذشت سه خانواده آذربایجانی از اجرای حکم قصاص/ حفظ کامل قرآن مجید شرط گذشت یکی از خانواده ها

با حضور رئیس سازمان زندان ها صورت گرفت:گذشت سه خانواده آذربایجانی از اجرای حکم قصاص/ حفظ کامل قرآن مجید شرط گذشت یکی از خانواده ها

ا حضور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور سه خانواده آذربایجانی با گذشت از شاکی زندگی دوباره به آنها بخشیدند.

دکتر جهانگیر در این جلسه با بیان اینکه کارهای فرهنگی خوبی در راستای اخذ رضایت در زندان‌ها صورت میگیرد افزود:به برکت قرآن واهلبیت علیهم السلام این خانواده ها حاضر شدند از خون عزیزانشان گذشت کنند

وی تاکید کرد:این اتفاق مبارکی است که این عزیزان  در زمینه خیر پیشقدم هستند وکسانی هستید که از خون فرزندانتان به خاطر رضایت خداوند متعال صرف نظر می کنید.
دکتر جهانگیر در ادامه  آزادی این سه زندانی را از برکات حفظ قرآن در زندان عنوان کرد وافزود: امروز که در زندان تبریز شاهد مددجویانی هستیم که علاوه بر حفظ قرآن مجید، حافظ خطبه های نهج البلاغه هم هستند.

رئیس سازمان زندان ها جلسه صلح و سازش امروز را مرهون اقدامات و تلاش های زندان و مجموعه قصایی استان عنوان کرد و گفت: رئیس کل دادگستری استان و قاضی ناظر زندان و همچنین مجموعه مددکاری واکیپ اخذ رضایت زندان مرکزی تبریز برای این امر تلاش کردند و قطعاٌ این گونه همکاری های در کنار اقدامات ارزشمند خیرین می تواند سبب ساز توسعه فرهنگ صلح ودوستی در کشور باشد.

گفتنی است این سه خانواده از شهرستان های بناب و مراغه بودند و یکی از خانواده ها حفظ کامل قرآن مجید را پیش شرط گذشت از قصاص عنوان نموده اند.
مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی در حاشیه این جلسه گفت: در حال حاضر تعداد ۱۸۰۰ نفر مددجو حافظ قرآن از یک جزء تا سی جزء وجود دارد که علاوه حافظان قرآن تعداد ۸۰۰ نفر نیز در حفظ خطاب نهج البلاغه فعالیت می کنند.

شایان ذکر است مقدمات این گذشت با پیگیری مجموعه قضایی استان از جمله رئیس کل دادگستری و مددکاران زندان و برگزاری جلسات مختلف تامین و در نهایت در پی سفر استانی رئیس قوه قضائیه به آذربایجان شرقی و با حضور دکتر جهانگیر این اقدام ارزشمند به سرانجام رسید.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image