اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / بازدید رئیس سازمان زندان از زندان مرکزی تبریز/ تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها

بازدید رئیس سازمان زندان از زندان مرکزی تبریز/ تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها

دکتر جهانگیر در دومین روز حضور در استان آذربایجان شرقی ضمن بازدید از زندان مرکزی تبریز، مرکز مراقبت الکترونیک این استان را نیز افتتاح نمود.
رئیس سازمان زندان ها با حضور در جمع مددجویان در سخنانی خطاب به ایشان گفت: همه پیامبران الهی پیام های مشترکی به ما ارائه دادند. یکی از این پیام ها درک محدود ما از جهان نامحدود و بیکران است.
وی ادامه داد: نباید به حواس پنجگانه بسنده کرد بلکه عالم دیگری وجود دارد که ما نباید از آن غافل بشویم از این رو پیامبران برای آگاهی ما نسبت به جهان آخرت آمدند و این آگاهی وظیفه ما را سنگین تر کرده است.
این مقام ارشد قضایی افزود: بنابر این آموزه باید به اعمال و کردار خود و نتایج اخروی آن توجه کنیم.
وی گفت: اعمال و رفتار ما نه تنها روی خود ما تاثیر دارد بلکه بر محیط اطراف ما نیز تاثیر دارد.
دکتر جهانگیر اظهار داشت: انسان ها نه تنها نسبت به یکدیگر حقوق دارند و مکلف به رعایت آن هستند بلکه حیوانات و نباتات نیز حقوقی دارند که همه باید آن را رعایت کنیم.
رئیس سازمان زندان ها در ادامه گفت: از فرصت همنشینی با قرآن بهره بگیرید و قدر آن را بدانید.
وی ادامه داد: تلاش کنید تا آموزه های قرآنی موجب تحول در شما شود و روزی یک انسان قرآنی کامل شوید.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه گفت: مجموعه قضایی و سازمان زندان ها به طور مرتب به دنبال آزادی شما و کاهش مجازات های زندان است و بزودی برخی از طرح ها از جمله عفو بخشی از زندانیان به اجرا درخواهد آمد.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا پانزده درصد زندانیان را مشمول مجازات های جایگزین کنیم.
وی در پایان گفت: اجرای همه این برنامه ها در گرو همکاری شماست و این شما هستید که با رعایت آیین نامه ها و قوانین و اجرای برنامه های آموزشی، اصلاحی و تربیتی این شرایط را فراهم می نمایید.

دکتر جهانگیر با حضور در زندان مرکزی تبریز علاوه بر مرکز مراقبت الکترونیک، مجتمع یگان حفاظت زندان، بند جوانان و آسایشگاه سربازان را نیز افتتاح نمود.

رئیس سازمان زندان ها در بازدید از بخش های مختلف این مرکز از جمله کارگاه های اشتغال، واحدهای خدماتی، تاسیسات زندان، واحدهای اداری و اندرزگاه ها، از نزدیک فرآیند برنامه های اصلاحی و تربیتی رو مورد ارزیابی قرار داد.
دکتر جهانگیر با حضور در جمع زندانیان با آنها به گفتگو پرداخت و برای حل مشکلات قضایی و حقوقی دستورات لازم را صادر نمود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image