اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اهم اخبار / انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی با پارک علم و فناوری استان

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی با پارک علم و فناوری استان

اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی با پارک علم و فناوری استان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان ،تفاهم نامه همکاری بین  اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی  با پارک علم و فناوری استان در راستای توسعه همکاری مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از قابلیت‌ها، پتانسیل ها و ظرفیتهای موجود  منعقد گردید .

حسن محمدیاری مدیر کل زندانهای استان در این جلسه ضمن خیر مقدم به  دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری وهمراهان ایشان  ، توانمندسازی زندانیان را یکی از دغدغه های اصلی زندانهای استان عنوان کرد وافزود : یکی از مهمترین ماموریت ها و سرفصل های کاری ما در حوزه زندان و زندانبانی، توسعه فرهنگ اشتغال وحرفه آموزی است  که خوشبختانه با انعقاد تفاهم نامه های مختلف  از توان و ظرفیت دیگر دستگاههای استان در این زمینه استفاده می شود.

محمدیاری  ضمن اشاره به آمار زندانیان استان و مقایسه آن با سایر استانها عنوان کرد مطابق بررسی های به عمل آمده بیشترین میزان زندانیان استان آذربایجان شرقی را افراد دارای جرائم مالی تشکیل میدهند و ایجاد اشتغال برای زندانیان و آموزش متد های راه اندازی کسب و کارهای نوین در زندان  ، از اولویت های اداره کل زندان های استان می باشد.

مدیر کل زندانهای استان ضمن استقبال از پیشنهادهای رئیس پارک  علم وفناوری استان  ، آمادگی کامل اداره کل زندان های استان  ، برای هر گونه همکاری با پارک علم وفناوری  را اعلام نمود.

در ادامه  دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری ضمن معرفی پارک و محصولات و خدمات شرکت های مستقر در پارک، پیشنهادات پارک در زمینه کمک به زندانیان برای راه اندازی کسب و کارهای نو و توسعه کار آفرینی در زندان را ارائه نمود.

ایشان در ادامه افزود :آموزش مفاهیم فناوری و کار آفرینی به زندانیان، برگزاری رویداد های مهم با عنوان” استارت آپ ” برای شناسایی ایده های نو ، استفاده از محصولات و خدمات شرکت های مستقر در پارک در زمینه های مورد نیاز اداره کل زندان ها و راه اندازی طرح کتاب در گردش در حوزه فناوری برای زندانیان، بخشی از پیشنهادات پارک برای کار آفرینی در مجموعه زندان های استان را شامل میشود.

شایان ذکر است رئوس موضوعات مطروحه در این تفاهم نامه به شرح زیرمی باشد که بین دو دستگاه امضاء شد.

همکاری در برگزاری رویدادهای مختلف در زمینه های نوآوری، کار آفرینی و راه اندازی کسب و کار موفق.

شناسایی، تشویق و هدایت شرکتهای فناور و دانش بنیان تولیدی به اشتغال زایی در زندانها، شناسایی واحدهای تولیدی که حمایت کننده از ایده های پیشرو مددجویان به همراه استفاده از فضاهای کارگاهی و نیروی انسانی موجود در اداره کل زندانها، فرآیند خلاق ایده پردازی و تبدیل ایده به پدیده.

همکاری در تولید محتوای آموزشی در زمینه های کار آفرینی و راه اندازی کسب و کارهای نوپا، برنامه‌ریزی مسیر شغلی و مشاوره در تهیه طرح کسب و کار.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی با پارک علم و فناوری استان

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی با پارک علم و فناوری استان

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانهای آذربایجان شرقی با پارک علم و فناوری استان

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image