اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / زندان ها در رسانه ها / امضای تفاهم نامه همکاری سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران/ ارائه تسهیلات بانکی به زندانیان و خانواده های آنان

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران/ ارائه تسهیلات بانکی به زندانیان و خانواده های آنان

با امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران روند اعطای تسهیلات برای اشتغال زندانیان و خانواده های آنان ادامه می یابد.

دکتر جهانگیر در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: سازمان زندان ها یک نهاد اجتماعی است که در درجه اول اجرای اقدامات حمایتی را در نظر دارد.

وی با بیان اینکه دست یابی زندانیان آزاد شده به اشتغال پایدار علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، نرخ بازگشت به زندان را به شکل چشم گیری کاهش می دهد گفت: اشتغال و حرفه آموزی از مهم ترین برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان های کشور است که تلاش می کنیم با توسعه اقدامات حمایتی بسترهای لازم را برای بعد از آزادی زندانیان نیز فراهم نماییم.

رئیس سازمان زندان ها اشتغال را یکی از ضرورت های بازاجتماعی نمودن افراد عنوان کرد و گفت: از آنجایی که بیکاری از عمده ترین دلایل وقوع جرم در جامعه است که سازمان زندان ها نیز با توسعه فعالیت های حمایتی بویژه در بخش اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان نقش بسزایی در توسعه سلامت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می نماید.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اصل بانکداری اسلامی بیان داشت: قرض الحسنه سنت حسنه ای است که نظام اسلامی ما آن را احیا کرد و در جهان سرمایه داری که محصول آن فاصله طبقاتی روزافزون است این سنت یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار حذف فاصله طبقاتی اسلام عزیز است.

دکتر جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تسهیلات اعطایی باید شرایط زندانیان نیز درنظر گرفته شود و ضمن اینکه تسهیلات باید طوری باشد که تاثیر گذار بوده و در زمان مناسب در اختیار متقاضی قرار گیرد در دریافت و بازپرداخت نیز شرایط مناسب برای متقاضیان فراهم شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در پایان عنوان کرد: علیرغم تبلیغات سوء رسانه های بیگانه و تلاش آنان برای طرح ادعاهای واهی در زمینه حقوق بشر، سازمان زندان ها یک نهاد حمایتی است که خدمات مختلفی را در راستای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان انجام میدهد.

در این مراسم مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران نیز ضمن استقبال از طرح اعطای تسهیلات به زندانیان گفت: تجربه موفق قبلی ما را در ادامه این مسیر مصمم تر کرده است و امیدواریم با حضور افراد کارآفرین در این عرصه بیشترین بهره از ارائه این تسهیلات برای توسعه اشتغال در کشور فراهم شود.

وی افزود تمدید این قرارداد مایه افتخاراست و خوشحالیم که ما نیز همچون سازمان زندان ها در این طرح حمایتی مشارکت می کنیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری پس از امضا توسط رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران میان طرفین رد و بدل شد.

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*