اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / افطار مسئولین قضایی،نظامی و انتظامی در جمع مددجویان بند نظامی زندان تبریز

افطار مسئولین قضایی،نظامی و انتظامی در جمع مددجویان بند نظامی زندان تبریز

مسئولین  قضایی ، نظامی وانتظامی  در زندان مرکزی تبریزحضور یافته وضیافت افطاری را در جمع  مددجویان  بند نظامی برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان های استان آذربایجان شرقی در شب ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) رییس کل دادگستری استان ، دادستان عمومی و انقلاب تبریز ،رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان و دادستان نظامی وتعدادی از فرماندهان عالیرتبه نظامی وانتظامی استان با مددجویان نظامی  زندان مرکزی تبریز افطار نمودند.

آقایی مدیرزندان تبریز ضمن بیان عملکردی از فعالیتهای قرآنی و فرهنگی زندان مرکزی تبریز اظهارداشت: قریب ۱۸۰۰ نفرازمددجویان زندان تبریز حافظ قرآن از ۱جزء تا ۳۰ جزء کامل بوده ودرکنار این، جمع کثیری از مددجویان نیز در تجوید و روخوانی آموزش می بینند وطرح تصحیح قرائت نمازرابرای کلیه مددجویان به میمنت ماه مبارک رمضان اجرامی کنیم.

وی با اشاره به اینکه نهج البلاغه برادر قرآن است اضافه کرد:طرح حفظ خطب نهج البلاغه در بین مددجویان را نیز از اوایل سال ۱۳۹۶  آغاز نمودیم که با استقبال و همراهی مسئولان قضایی استان به ویژه دادستان محترم عمومی وانقلاب تبریز تعداد کثیری از مددجویان علاوه ازحفظ قرآن به حفظ و یادگیری خطب و نامه های امیر المومنین نیز موفق شدند.

آقایی در ادامه با اشاره به سایر فعالیتهای فرهنگی و آموزشی درزندان مرکزی تبریز گفت:درکنارتوسعه آموزشهای فرهنگی و عقیدتی ،اولین مدرسه شبانه دولتی با هدف توسعه آموزشهای مدرسه ای با ثبت نام ۱۲۰ مددجو ، افتتاح گردید.

مدیر زندان تبریز در پایان به بحث توسعه اشتغالزایی در مرکز فنی حرفه ای این زندان  پرداخت و به افزایش ۴۰ درصدی میزان فعالان مشغول درآن  در سال ۹۶ اشاره کرد.

حجت الاسلام فرجی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ازدیگر سخنرانان این مراسم ، با تقدیر ازحضور فرماندهان نظامی و انتظامی  در جمع زندانیان و محکومان قضایی نظامی اظهار کرد: حضور فرماندهان در کنار مددجویان حاوی این پیام است که یک فرمانده همواره پشتیبان و حامی سربازان  و زیرمجموعه  خود  بوده حتی اگر نیرویی خطایی کرد  ودرشرایط محکومیت قضایی وسپری کردن دوران حبس نیز فرماندهان جویای احوال آنها خواهد بود.

وی همچنین با بیان روایتی از پیامبر بزرگوار اسلام و قرائت آیه ای از قرآن کریم ، روزه داری در ماه رمضان  راعاملی برای کسب تقوای الهی عنوان کرد و گفت:باید در این ماه بر تقوا و پارسایی خویش بیافزاییم و از روزه داری تنها گرسنگی و تشنگی نماند.

برپایه این گزارش در ادامه این مراسم تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و سرود و تواشیح و همخوانی توسط گروه های مددجویان اجرا و همزمان اذان شرعی ،مسئولان در کنار مددجویان در فضای معنوی روزه خود را افطارو نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام حاج آقا مظفری، رییس کل دادگستری استان اقامه نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*