اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / افتتاح کارگاه صنایع چوب و توسعه باغات پسته مجتمع اردوگاه استان با حضور مدیر کل زندانهای استان

افتتاح کارگاه صنایع چوب و توسعه باغات پسته مجتمع اردوگاه استان با حضور مدیر کل زندانهای استان

کارگاه صنایع چوب وتوسعه باغات پسته مجتمع اردوگاه استان مورد بهربرداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان ،کارگاه صنایع چوب و توسعه باغ های پسته اردوگاه حرفه آموزی استان با حضور محمدیاری مدیر کل زندانهای استان وجمعی از مسئولین استانی وشهرستانی افتتاح شد.

مدیر کل زندانهای استان در حاشیه این افتتاح گفت :ایجاد اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندان‌ها، یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان زندان‌ها محسوب می‌شود. که نقش اصلی و اساسی در جلوگیری از تبعات بیکاری ، مصون سازی جامعه از آسیب های اجتماعی و پیشگیری از تکرار جرم را در پی دارد.

وی افزود: ایجاد بسترهای تولید برای زندانیان و خانواده‌های آنان در سالی که مقام معظم رهبری آن را به سال  حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده می تواند تحقق این شعار را بدنبال داشته باشد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه افزود : بکارگیری زندانیان در راستای تولید و اشتغال و درآمدزایی ، می تواند برای خود زندانیان و خانواده‌های آنها ، ثمرات خوبی را داشته باشد ، که نمونه  آن افتتاح امروز کارگاه  صنایع چوب و توسعه باغات پسته در اردوگاه حرفه آموزی استان است که این امر از لحاظ روحی ومادی  آثار خوبی را برای مددجویان در پی خواهد داشت.

مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی  در ادامه با اشاره به اینکه اشتغال مهمترین برنامه اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان است افزود: در حال حاضر با همکاری فنی و حرفه ای استان ، جهاد کشاورزی ،صنایع دستی و گردشگری دوره های آموزشی مهارت شغلی ، متناسب با نیاز جامعه در مراکز فنی و حرفه ای زندانهای فعال است و زندانیان در این دوره ها آموزش می بینند و پس از دریافت گواهینامه و آزادی از زندان با اولویت به بانک های عامل جهت دریافت وام خود اشتغال از طریق مرکز  خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج معرفی ی شوند.

وی افزود :طی سه ماهه ی اول سال جاری ، تعداد ۸۰۱ نفر مددجو با همکاری جهاد کشاورزی ومرکز فنی وحرفه ای استان  در حوزه های دامداری وکشاورزی ،خدمات صنعتی ،صنایع ساختمان وعمران ،صنایع دستی وهنری و خدمات عمومی در زندانهای استان موفق به کسب مهارت شده اند.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه اشتغال زندانیان در  بازسازگاری اجتماعی آنها را مهم عنوان کرد وافزود :بهره مندی از توان کارگاههای مستقر در زندانها وبا استفاده از  ظرفیت  بخش خصوصی   توانسته ایم اشتغال تعداد ۱۰۰۷ نفر از مددجویان را مهیا کنیم .

افتتاح کارگاه صنایع چوب اردوگاه حرفه آموزی استان

افتتاح کارگاه صنایع چوب اردوگاه حرفه آموزی استان

توسعه باغات پسته اردوگاه حرفه آموزی استان

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image