اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / افتتاح زندان شهرستان اهر با حضور رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی

افتتاح زندان شهرستان اهر با حضور رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی

زندان جدید اهر با حضور خلیل الهی رئیس کل دادگستری استان  ، محمدیاری مدیر کل زندانهای استان و جمعی از مسئولین شهرستان اهر افتتاح ومورد بهربرداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان آذربایجان شرقی ،حسن محمد یاری مدیر کل زندان های آذربایجان شرقی در این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج ، اشاره ای به نحوه ساخت این پروژه  کرد و گفت : پروژه  زندان اهر از سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت  ۲۷ هکتار شروع  شد که در ۲ هکتار عملیات ساخت زندان جدید با هزینه ای بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان وبا ظرفیت ۲۵۰ نفر آغاز شد که در طول این مدت تلاش شد تا با رایزنی های مختلف  ، مشکلات و کمبودهای زندان جدید اهر برطرف شود که با لطف خدای متعال و تلاش و پیگیری مسئولین سازمانی و استانی  این امر محقق شد. و امروز شاهد افتتاح آن هستیم .

مدیر کل زندانهای استان  با اشاره به ضرورت توسعه فضاها و امکانات موجود در حوزه های مختلف در راستای تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها و کاهش مشکلات ارائه خدمات گفت : با احداث این پروژه در شهرستان اهر امیدواریم مشکلات فضای فیزیکی جهت اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی به منظور تحقق برنامه های اصلاحی و تربیتی و بازگشت سلامت زندانیان به جامعه مرتفع گردد.

محمدیاری تلاش در راستای توانمند سازی و بازگشت مطلوب زندانیان به جامعه را هدف غائی زندانها دانست و خاطر نشان ساخت: با توجه به رعایت نکات استاندارد در علم زندانبانی ، تلاش نموده ایم  سرانه فضای فیزیکی زندانهای در حال ساخت این استان  از استانداردهای لازم برخوردار باشد که الحمدالله این امر محقق و با این اقدام،انجام فعالیت های اصلاحی و تربیتی در این زندانها  تسهیل خواهد شد.

وی در ادامه افزود :با لطف خداوند متعال  و تلاش و پیگیری مسئولان بزرگوار و با برنامه ریزی بعمل آمده انتقال زندانیان با همکاری عوامل یگان حفاظت وجمعی از همکاران  زندان های استان و همچنین با پشتیبانی امنیتی و انتظامی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی ، زندانیان به زندان جدید اهرمنتقل شده واسکان یافتند. که امیدواریم با انتقال زندانیان از زندان  قدیم به محل جدید، محیط بزرگترو مناسبی  برای اجرای  فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی برای  آن ها  فراهم گردد.

محمدیاری  در ادامه سخنان خود به استفاده از فن آوری اطلاعات در کاهش هدفمند جمعیت کیفری اشاره کرد و گفت : مراقبت الکترونیکی با اجرای طرح پابند الکترونیکی یکی از مهمترین راهکارهای کاهش هدفمند جمعیت کیفری است که امیدواریم رئیس محترم دادگستری شهرستان اهر به این امر عنایت ویژه داشته باشند.

در ادامه خلیل الهی رئیس کل دادگستری استان طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج ، از مدیر کل زندانهای استان وسایر همکارانی که در ساخت پروژه زندان اهر تلاش نمودند تشکر وقدردانی کرد.

وی در ادامه  اشاره ای به حوادث اخیر در کشور کرد وافزود : خوشبختانه مردم همیشه درصحنه هستند که توانستند  کلیه برنامه های معاندان نظام را نقش برآب کنند.

رئیس کل دادگستری در ادامه سخنان خود خطاب به دادستانهای استان گفت : هر چند زندان وجودش لازم است ولی  بایستی در نظر داشته باشیم که زندانی نمودن فرد نه تنها به خود فرد بلکه به خانواده زندانی نیز آسیب می رساند که می تواند زمینه ساز سایر جرایم در خانواده باشد لذا لازم است که در خصوص اصدار قرارها و حکم های صادره دقت داشته باشیم و اجازه دهیم فرد امکان تامین قرار داشته باشد.

خلیل الهی در ادامه افزود :از ورود زندانیان بی مورد به زندان جلوگیری کنیم . و تا جایی که امکان هست از ظرفیت مجازاتهای جایگزین حبس استفاده نمائیم.

رئیس کل دادگستری در ادامه  به بحث فعالیتهای فرهنگی و قرآنی  در سطح زندان ها استان اشاره ای کرد و افزود :در حال حاضر تعداد ۱۸۰۰ نفر زندانی در زندان تبریز حافظ قرآن داریم و حتی خانواده تعدادی از زندانیان نیز حافظ قرآن شده و در حفظ قرآن فعالیت دارند و زندانیان آنان توانسته اند از امتیازات استفاده نمایند که این امر بایستی به سایر زندانهای استان نیز تسری پیدا نماید.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین نظری رئیس دادگستری شهرستان اهر نیز طی سخنانی  ضمن تبریک هفته بسیج ، از کلیه متولیان که در خصوص ساخت پروژه زندان اهر تلاش نموده اند تقدیر وتشکر نمود و وجود زندان را امری اجتناب ناپذیر عنوان کرد که عده ای به خاطر هنجار شکنی در جامعه ،  باید مدتی را در آنجا تحمل حبس نمایند.

افتتاح زندان شهرستان اهر

افتتاح زندان شهرستان اهر

افتتاح زندان شهرستان اهر

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image