صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلی / آغاز آزمایشی برنامه حفظ نهج البلاغه شاخه طرح شفا در زندان تبریز با حضور دادستان عمومی و انقلاب تبریز

آغاز آزمایشی برنامه حفظ نهج البلاغه شاخه طرح شفا در زندان تبریز با حضور دادستان عمومی و انقلاب تبریز

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی اداره زندان مرکزی تبریز برنامه حفظ نهج البلاغه شاخه طرح شفا در زندان تبریز با حضور دادستان عمومی و انقلاب تبریز با اخذ آزمون خطب و نامه های نهج البلاغه برای اولین بار در زندان تبریز با حضور دادستان عمومی و انقلاب تبریز آغاز شد. خلیل اللهی دادستان کلانشهر تبریز با تبریک فرخنده میلاد حضرت امام موسی بن جعفر (ع) برنامه حفظ نهج البلاغه را در راستای طرح جامع قرآنی شفا و پیوند قرآن و عترت دانسته واظهار داشتند: شناخت سیره و شخصیت مولای متقیان علی(ع) بعنوان قرآن ناطق مقدمه ای بر شناخت و بهره گیری از تعالیم عالیه قرآن است.

ایشان با برشمردن برکات حفظ قرآن و انس با کلام الهی گفتند: واقعیت این است روزی که طرح قرآنی شفا در زندان تبریز شروع شد حتی برای متولیان امر نیز پیشرفت و برکات فراوان آن در این حد خوب  قابل پیش بینی نبود.

ایشان با اشاره با موفقیت روز افزون و اثرات مثبت و پر برکت این طرح درمیان زندانیان و خانواده آنان  افزودند : این طرح امروز بعنوان الگوی موفق برای دیگر مجامع مورد توجه شایان قرار گرفته است. بطوری که چندید بار از سوی مسئولین عالی قضایی کشور و سخنگوی قوه قضاییه مورد تجلیل قرار گرفته است.

در این مراسم که جمشیدی مدیرکل زندانهای استان ، فاضلی نیا معاون دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ، هاشم زاده دادیار ناظر زندان و مدیران و مسئولین زندان تبریز نیز حضور داشتند از مددجویان داوطلب ، آزمون حفظ نهج البلاغه اخذ گردید و نفرات قبول شده در آزمون های اخذ شده با اعطای مرخصی  از طرف دادستان مورد تشویق قرار گرفتند. شایان ذکر است در پایان این مراسم جمشیدی مدیرکل زندانهای استان و خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب تبریز با حضور در استودیوی سیمای امید و انجام مصاحبه تلویزیونی ، تلویزیون کابلی زندان تبریز را مجددا راه اندازی نمود.

در ادامه این گزارش آمده است خلیل الهی دراین مصاحبه با اذعان به گستردگی  فعالیتهای قرآنی فرهنگی و تربیتی و عملیات عمرانی و رفاهی انجام یافته در زندان از اهتمام مدیر کل زندانها و مدیر زندان تبریز تشکر و همه این فعالیتها را زمینه سازی برای رفاه حال و بازگشت عزتمندانه زندانیان به جامعه ارزیابی وگفتند: از فعالیتهای فرهنگی وتربیتی حمایت نموده و همچون برنامه های قرانی آماده همکاری و حمایت های همه جانبه می باشیم.

ایشان با اعلام خبر عفو و بخشودگی  ۲۰ نفر از زندانیان قرآنی به برکت دولت قرآن گفتند: زندانیانی که برابر مقررات و قوانین عادی مشمول عفو و بخشودگی نمی شوند بخاطر فعالیتهای قرآنی با حمایت های ریاست کل دادگستری و مدیر کل زندانهای استان از طریق اعمال ماده ۲۰ مورد عفو و بخشودگی قرار می گیرند و در این راستا همزمان ایام دهه ولایت با عنایات مقام معظم رهبری مدظله العالی شاهد آزادی مددجویان حافظ قرآن محکوم به حبس ابد از زندان بودیم.

شایان ذکراست در این مراسم پیش از سخنان دادستان عمومی و انقلاب تبریز، فاضلی نیا معاون دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ضمن ارائه گزارشی از روند طرح جامع قرآنی شفا شروع برنامه حفظ نهج البلاغه را مکمل حفظ قرآن دانست و اظهار امیدواری کرد در سایه الطاف الهی و حمایت های دادستان محترم و تلاشهای ارزنده مدیر اداره زندان و کارکنان ساعی زندان تبریز شاهد موفقیت این طرح نیز باشیم.

آغاز آزمایشی برنامه حفظ نهج البلاغه شاخه طرح شفا در زندان تبریز با حضور دادستان عمومی و انقلاب تبریز

آغاز آزمایشی برنامه حفظ نهج البلاغه شاخه طرح شفا در زندان تبریز با حضور دادستان عمومی و انقلاب تبریز

 

Print Friendly

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*