اخبار فوری
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار استان / آزادی زندانی محکوم به قصاص ،پس از ۱۷ سال حبس از زندان میانه

آزادی زندانی محکوم به قصاص ،پس از ۱۷ سال حبس از زندان میانه

زندانی به نام ح-خ که ۱۷ سال به جرم قتل نفس محکوم به قصاص بود  با اخذ رضایت از اولیای دم از زندان آزاد گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان میانه زندانی به نام ح-خ که ۱۷ سال به جرم قتل نفس محکوم به قصاص گردیده و در زندان محبوس بود با اخذ رضایت از اولیای دم از زندان آزاد گردید .

سلیمانی ، رئیس زندان میانه گفت : در راستای سیاستهای سازمانی و دستورالعمل های واصله مبنی کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شکات ، اقدامات لازم در خصوص فراهم نمودن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانی محکوم به قصاص ، انجام شد .

وی افزود :این گذشت و اعلام رضایت بصورت خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ وجهی  بعد از ۱۷ سال از وقوع جرم منجر به آزادی زندانی ح-خ از زندان و بازگشت وی به آغوش خانواده و جامعه گردید .

در ادامه رئیس زندان میانه در حضور اولیای دم و حاضرین با اشاره به آیه (( ومن احیاها فکانما احیالناس جمیعا )) و بیانات ائمه معصومین (ع) مبنی بر فضیلت گذشت و عفو گفت : این عمل خیرخواهانه نزد خداوند منان بسیار ارزشمند میباشد و پاداشی بس بسیار والا در بردارد .

وی افزود : آموزه های دینی ما به ترویج فرهنگ عفو ، گذشت و آثار آن تاکید فراوان کرده تا جائی که امیرالمومنین (ع) در حدیثی فرموده اند : لذتی که در بخشش وجود دارد در انتقام نیست  .

ایشان  در پایان از مساعدت های مسئولین قضائی علی الخصوص دادستان شهرستان ، همکاران زندان  و سایر معتمدین شهر خصوصاً اقدام ارزنده اولیای دم که در نهایت صبر و بزرگواری بدون هیچگونه چشم داشت ،  به جهت همکاری در زمینه رضایت و آزادسازی زندانی محکوم به قصاص  ، تقدیر و تشکر نمود .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image